14 . aprīlī Pūpolsvētdiena Čiekurkalna krustcelēs

Afiša pūpolsvētdienai

Svētdien, 14. aprīlī no pulksten 10.00 – 16.00 Čiekurkalna krustcelēs (Rusova ielā 9) notiks jau sešpadsmitais pasākums Čiekurkalna apkaimes iedzīvotājiem un viesiem. Kā ierasts šajā laikā, tiks svinēta pavasara atnākšana un Pūpolsvētdiena.

“Apkaimes svētku svinības Čiekurkalna krustcelēs nu jau kļuvušas par tradīciju. Te vidēji reizi ceturksnī sanākam kopā, lai svinētu svētkus vēderam, prātam un kopības garam. Ir lieliski, ja kopā ar draugiem un atbalstītājiem paši varam sarīkot kopā būšanas pasākumu veselai apkaimei,” teic Čiekurkalna attīstības biedrības valdes loceklis Kaspars Spunde.

Pasākums Čiekurkalna krustcelēs sāksies pulksten 10.00, kad tiks atklāts Latvijas mājražotāju, amatnieku un zemnieku tirdziņš, kurā, papildus stādu audzētājiem, savus darinājumus un produkciju piedāvās vairāk kā 40 tirgotāju no visas Latvijas. Te būs nopērkami ikdienā neierasti un veikalu plauktos neredzēti produkti un izstrādājumi. Pasākumu ieskandinās Čiekurkalna attīstības biedrības muzikanti un dziedātāji, kuri speciāli šim pasākuma ir izveidojuši nelielu koncertprogrammu. Ikviens būs aicināts pievienoties ar savu skanīgo balsi!

Visas dienas garumā bērnu priekam darbosies radošās darbnīcas, būs iespēja izlēkāties piepūšamajā atrakcijā, kā arī izgatavot un paņemt līdzi uz mājām putnu būrīti spārnotajiem draugiem.

Interesenti savas zināšanas par bagāto Čiekurkalna apkaimes vēsturi varēs papildināt ekskursijas laikā, kuru vadīs apkaimi pārzinošs gids no Čiekurkalna bibliotēkas. Ekskursijas sākums pulksten 12.00, un tā arī būs bez maksas.

Pusdienlaikā, ap pulksten 14.00 visus pasākuma apmeklētāji tiks cienāti ar siltu zupu no lielā katla virs ugunskura, biedrības teltī būs pieejami arī siltie dzērieni – tēja un kafija.

“Pieskaņojoties pavasarim un stādīšanas laikam, papildus mājražotāju gardumiem, piedāvāsim arī Latvijā audzētus stādus, ko nodrošinās Stādu audzētāju biedrība. Netiks liegti arī noderīgi padomi stādīšanas un pavasara dārza darbos – iesakām tajos ieklausīties”, stāsta Latvijas mājražotāju biedrības vadītājs Agris Locs-Dārznieks.

Čiekurkalna krustcelēs iespējams ērti nokļūt ar 11. tramvaju (Rusova ielas pietura) vai ar 9. autobusu (Čiekurkalna 5. šķērslīnijas pietura, braucot no centra). Pasākuma norises vietas tuvumā iespējams ērti un bez maksas novietot auto. Visi mīļi gaidīti!

Pavasara sagaidīšanas pasākumu Latvijas Mājražotāju un Mazo ražotāju Informācijas un Atbalsta Biedrība rīko sadarbībā ar Čiekurkalna attīstības biedrību. Organizatori saka lielu paldies visiem draugiem un atbalstītājiem – Stādu audzētāju biedrībai, nekustamo īpašumu attīstītājiem “Vastint”, mēbeļu salonam “KATE”, tipogrāfijai “Zemgus”, portālam Laukos.lv un kafejnīcai “Mr. Bobs”!