21. maijā Puškina ielā 11a tiks atklāta jauna publiska velo pašapkopes stacija

21. maijā Puškina ielā 11a tiks atklāta jauna publiska velo pašapkopes stacija.

Velosipēds Rīgā aizvien vairāk cilvēkiem kļūst par galveno pārvietošanās līdzekli. Kā jebkurš mehāniskais transportlīdzeklis, tas ikdienā prasa apkopi, lai nodrošinātu tā efektīvu un drošu funkcionēšanu. Regulāra velosipēda apkope neprasa sevišķas iemaņas, bet tā nav iespējama bez attiecīgajiem instrumentiem. Pie tam bieži gadās, ka neliela velosipēda apkope vai remonts ir nepieciešams, atrodoties ceļā (piemēram, tukša riepa, atskrūvējies pedālis utt.). Šādos gadījumos tuvumā esoša publiski pieejama velosipēdu apkopes stacija ļautu operatīvi savest transportlīdzekli kārtībā, šādi ietaupot laiku (velosipēda transports uz mājām/līdz darbnīcai) un naudu.

 Palielinoties velobraucēju īpatsvaram, aug arī pieprasījums pēc attiecīgas infrastruktūras. Diemžēl pašlaik Rīgā šādu publisku veloapkopes staciju ir maz.

 Tādēļ Lastādijas kultūras kvartālā drīzumā tiks atklāta publiski pieejama velo pašapkopes stacija. Tas ļaus apkaimes iedzīvotājiem un apmeklētājiem jebkurā laikā pašiem saviem spēkiem veikt sava dzelzs rumaka apkopi- piepumpēt riepas, pievilkt vaļīgās skrūvītes, pieregulēt sēdekļa augstumu, nomainīt ķēdi, utt., utt.

 Velo apkopes pašapkalpošanās stacija tiks izvietota skvēriņā starp Puškina ielu 11a (apvienības “VeloStacija” darbnīcu), un automašīnu stāvvietu Puškina ielā 9.

 Velo pašapkalpošanās stacija būs pieejama sākot ar 21.05.2021.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar apvienību “VeloStacija, biedrībām “Free Riga” un “Piedzīvojuma Gars”. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros