Aicinām ārvalstniekus pieteikties bezmaksas ievadkursam par dzīvi Latvijā

Lai gūtu izpratni par dzīvi Latvijā, vietējo kultūru un sabiedrību, biedrība “Sadarbības platforma” aicina šobrīd Latvijā dzīvojošos ārvalstniekus – trešo valstu valstspiederīgos – apmeklēt bezmaksas ievadkursu “Iepazīstam Latviju”. Apmācībās dalībnieki varēs uzzināt svarīgākās lietas par Latvijas vēsturi, kultūru, likumdošanu un apgūt zināšanas par sociālo, izglītības un veselības aprūpes pakalpojumu sistēmu, kā arī darba iespējām Latvijā.

Kāda ir Latvijas valsts iekārta, tradīcijas, vērtības, īpatnības, salīdzinot ar citām valstīm Eiropā un pasaulē? Kādas ir izglītības un darba iespējas? Kur un kā var sadraudzēties ar vietējiem iedzīvotājiem? Kas jāzina, lai veiksmīgi dzīvotu Latvijā? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem interesenti saņems atbildes ievadkursā.

Ievadkursa “Iepazīstam Latviju” programma:
• Latvijas valsts iekārta, vēsture, kultūra, tradīcijas (12 stundas);
• Latvijas un Eiropas Savienības sabiedrības vērtības, tai skaitā demokrātija, dzimumu līdztiesība, izpausmes brīvība (4 stundas);
• Latvijā pastāvošās sistēmas un struktūras, tai skaitā darba tirgus, izglītības iespējas (7 stundas);
• Ikdienas dzīve un pakalpojumi, tai skaitā sabiedriskais transports, iepirkšanās, banku pakalpojumi (12 stundas).

Ievadkursa gaitā paredzētas ne tikai izglītojošas nodarbības, bet arī muzeja, izstādes vai izrādes apmeklējums, radošās meistarklases un tikšanās ar valsts vai pašvaldības iestāžu pārstāvjiem.

Nodarbības vadīs pieredzes bagāti un zinoši lektori, kas integrācijas apmācību jomā strādā vairāk nekā 10 gadus. Grupās mācīsies līdz 15 dalībniekiem. Apmācību valoda – krievu vai angļu, nepieciešamības gadījumā tiks piesaistīti citu svešvalodu tulki.
Ievadkurss ir bezmaksas. Nodarbības notiks Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Liepājā un citās vietās klātienē, kur nokomplektēsies grupas, kā arī – tiešsaistē. Nodarbības sāksies pēc grupas pilnas nokomplektēšanas.

📌 Aicinām kursiem reģistrēties – atverot šeit .

Laipni aicinām ārvalstniekus apmeklēt mūsu ievadkursu “Iepazīstam Latviju” un iegūt prasmes un zināšanas, kas palīdzēs veiksmīgi iekļauties Latvijas sabiedrībā, kā arī – tuvāk iepazīt Latviju un latviešus! Noslēgumā tiks izsniegtas apliecības.

Ievadkursam pieteikties var visi trešo valstu pilsoņi, kas saņēmuši tiesības uzturēties Latvijas teritorijā, patvēruma meklētāji un personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība.

Projektu “Iepazīstam Latviju” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība “Sadarbības platforma”. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma Nr. PMIF/13.3./2023/1/01.