Biedrība “Vecdaugavieši” turpina projektu  “Vecdaugavā var atrast sevi”

Šovasar Vecdaugavas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja iepazīt šo mazāk pazīstamo Rīgas apkaimi, jo biedrība ”Vecdaugavieši” īstenos projektu ”Vecdaugavā var atrast sevi”.

Apkaimes vēstures un dabas iepazīšanu sāksies jau 18. jūnijā, kad dosimies pirmajā izzinošajā pārgājienā. Pārgājienus nosaucām piemirstā vārdā – “gaitas” un pavisam tādas ir plānotas septiņas līdz pat rudenim.

  • 1. gaitā dosimies maršrutā – Daugavas krasti – Vecdaugava – Rīgas atslēgu glabātāja. Kāpēc Rīgas atslēgas atradās tieši te un kāpēc arī šo vietu var uzskatīt par Rīgas vārtiem, uzzināsiet, ja dosieties kopā ar mums. Pulcēšanās 18. jūnijā pulksten 13 Skanstnieku un Airu ielas krustpunktā, līdzi ņemot atspirdzinošus dzērienus un uzkodas nelielam piknikam.
  • 2. gaita – Vecdaugava – Mangaļmuiža – no cietokšņa līdz muižai  – notiks 2. jūlijā, kad būs iespēja uzzināt, cik tālu bijušas Cisterciešu klostera teritorijas, viņu īpašumi un atstātais mantojums.
  • 3. gaita iecerēta 16. jūlijā un atgādinās, ka te rodama arī latvju slaveno loču dzimtene, kad dosimies maršrutā Rīnūži – Mangaļsala. Jūlija vidū mūsu tuvākajās apkaimēs svin tradicionālos Zvejnieku svētkus, tādēļ būs iespēja uzzināt gan par senāko zvejnieku dzīvi, gan tikties ar mūsdienu kuģa apkalpi.

Vecdaugava kā vieta Rīgā nav pilnīgi apzināta arī kā atpūtas vieta rīdziniekiem. Tiem, kas vēlas atrast sevi klusumā pie dabas, ir jāiepazīst mūsu apkaime visā krāšņumā.

Mūsu iecere ir rast iespēju arī pašiem izpausties radoši – gleznojot un spēlējot teātri.

  • Jūlijā profesionālas mākslinieces un vecdaugavietes Tatjanas Krivenkovas vadībā notiks plenērs, bet radošo veikumu vēlāk būs iespēja redzēt gan Vecdaugavā, gan izstādē Rīgas centrālās bibliotēkas Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkā Ziemeļblāzmas ielā 36. Aicinām sekot turpmākajai informācijai, jo konkrēts datums radošām izpausmēm būs atkarīgs no laika apstākļiem.
  • Augustā notiks brīvdabas teātra izrāde, kurā vecdaugavieši un viņu draugi iejutīsies lugas ”Ilgviļņi” varoņos. Luga ir oriģināldarbs, kas radīts pēc mangaļsalieša Jāņa Labera stāsta motīviem (1938. gadā) par jaunu cilvēku attiecībām, kuri dzīvo Vecdaugavā un Mangaļsalā un starp viņiem ir upe, kura jāpārvar…
  • Gaitas turpināsim arī septembrī, oktobrī un novembrī, bet rudenī kopīgi meklēsim apkaimes ievērojamākās vietas un dabas objektus, dodoties pa pēdām foto mīklai.

Ļoti ceram, ka iesaiste kopīgās aktivitātēs veidos jaunas iepazīšanās, kā arī katrs varēs atrast sevi un savus talantus, ko dažkārt grūti ir izdarīt stresa pilnajā ikdienā.

Lai mums visiem skaista vasara!

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Dalība visos pasākumos ir BEZ MAKSAS.