Bieriņu apkaimes iedzīvotāju pastkastītēs nonāk 2021. gada apkaimes avīzes marta izdevums

Bieriņu avīze

Bieriņu apkaimes Attistības biedrība jau vairākus gadus izod apkaimes avīzi, kura tiek izdalīta apkaimes iedzīvotāju pastkastītēs.

Šajā avīzes numurā ir pamatā raksti par tām tēmām, kas pēc dažādām apkaimes iedzīvotāju aptaujām ir visbūtiskākās – satiksmes drošība, tajā skaitā par Rail Baltica projektu, kas skar Bieriņu Ziemeļu daļu. Par mākslu un kultūru, jo Bieriņos atrodas ļoti daudzi Latvijā zināmi mākslas darbienieki un te ir arī lielākais brīvdabas akmens mākslas darbu parks Latvijā. Kā arī – par topošo jaunumu, otro meža parku Latvijā – Mārupītes meža parku, kas tapis ar apkaimes iedzīvotāju aktīvu iesaistīšanos. Raksts par atkritumu apsaimniekošanu un padomi par mājokļa drošību. Tāpat Bieriņu apkaimes attīstības biedrība cieši sadarbojas ar Valsts policiju, tādēļ ir sagādāts pārskats par negadījumiem, pārkāpumiem, zādzībām apkaimē pēdējā gada laikā.  Šis izdevums ir atšķirīgs ar to, ka tas tapis sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamentu, projekta “Štābiņš” ietvaros. Tādēļ liela daļa no avīzes ir atvēlēta šim bērnu konkursam, kurā apkaimes bērni un to vecāki tiek aicināti savos dārzos radīt bērnu štābiņus un piedalīties konkursā ar savu veikumu.

Pēc Latvijas pasta adresātu saraksta, Bieriņos ir 2300 pasta adreses, taču iedzīvotāju ir ap 8400. Parasti avīzi uzņemas izdalīt paši Bieriņu apkaimes iedzīvotāji. Tiek izsludināts apkaimes biedrībā uzaicinājums dalīt avīzi un visi tie, kas vēlas izkustēties, pastaigāt pa apkaimi piesakās. Pirms vairākiem gadiem šis process aizņēma vairākas dienas, jo entuziastu nebija tik daudz, taču šis gads pārsteidza ar milzīgu atsaucību un pieteicās gribētāju vairāk nekā bija nepieciešams, tādēļ avīzes tika izdalītas nepilnas dienas laikā. Izdalīšanas sistēma ir ļoti vienkārša – ir zināms cik katrā ielā ir pastkastītes un katram, kas vēlas dalīt, tiek iedota kāda iela vai ielas visā tās garumā. Bieriņu apkaimē ir tieši 74 ielas. Bieriņos ir arī viena iela, kura stiepjas vairāku kvartālu garumā, taču nav nevienas pasta adreses – tā ir Vecmoku ielu. Kā arī ir Brigādes iela, kurā ir tikai viens īpašums – elektrības apakšstacija.