Dārziņu sporta svētki 2019

2019.gada 10. augustā no pl. 10.00 līdz pl. 16.00 Rīgas apkaimē Dārziņi notiks Dārziņu sporta svētki, kurus rīko Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrība sadarbībā ar Rīgas domi un Austrumu izpilddirekciju.

Sporta svētki Dārziņu apkaimē tiek rīkoti jau otro gadu. Šādā formātā tie kļuva iespējami pēc tam, kad 2018.gadā Rīgas dome sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību un Austrumu izpilddirekciju ierīkoja Dārziņu apkaimē jaunu sporta laukumu, kas tagad tiek aktīvi apmeklēts. Sākot no maija jau otro gadu katru trešdienu notiek basketbola treniņi, kuros piedalās apkaimes puiši. Basketbola treniņus pēc brīvprātības principa organizē Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrība, tos vada bijusī ilggadējā basketboliste Maija Stefane.

Dārziņu apkaimē rīkoto sporta svētku mērķis ir veicināt vietējo iedzīvotāju sporta aktivitātes, iesaistot pēc iespējas vairāk ģimeņu ar bērniem, kā arī vietējos jauniešus un pieaugušos. Tādejādi apkaimē tiek popularizēts ne tikai veselīgs dzīves veids, bet tiek arī veidota Dārziņu apkaimes identitāte, kā arī veicināta iedzīvotāju piederības sajūta savai apkaimei.

Sporta svētku dienas pirmajā daļā notiks fotoorientēšanās pasākumi ģimenēm ar bērniem ar mērķi sportiski pavadīt brīvdienu, labāk iepazīt savu apkaimi un iepazīties ar apkaimes iedzīvotājiem.

Pl. 12.30 tiks atklāts basketbola turnīrs starp Rīgas domes, Salaspils un Dārziņu vīru basketbola komandām. Jau otro gadu pēc kārtas tiks izspēlēts Kārļa Strēļa ceļojošais kauss.

Rīgas domes organizētās kampaņas “Veselīgs rīdzinieks” ietvaros pasākuma laikā varēs veikt bezmaksas holesterīna un glikozes eksprestestus.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.