Godināti Rīgas brīvprātīgā darba veicēji un organizatori
1. februārī Rātsnamā jau tradicionāli tika godināti Rīgas brīvprātīgā darba veicēji un organizatori, kas devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā aizvadītā gada laikā.
Svinīgajā ceremonijā Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis 38 brīvprātīgajiem un četru organizāciju pārstāvjiem pasniedza Rīgas domes pateicības rakstus un piemiņas veltes, uzsverot, ka „šī ir lieliska tradīcija pateikt paldies aktīvākajiem iedzīvotājiem un organizācijām, kas ziedojušas savu laiku brīvprātīgajam darbam sabiedrības labā. Tā ļauj novērtēt padarīto un veicina iedzīvotāju un organizāciju interesi un iesaisti, mudinot līdzdarboties brīvprātīgo kustībā tos, kuri līdz šim to vēl nav iepazinuši. Man ir patiess prieks, ka šī kustība ir kļuvusi ilggadēja, un brīvprātīgo darbs gūst arvien lielāku atsaucību.”
Godināšanai „Gada brīvprātīgais 2021” Latvijā kopumā tika pieteikti 60 brīvprātīgie, sešas nevalstiskās organizācijas un viena pašvaldība, bet no Rīgas – 38 brīvprātīgie un četras organizācijas. Izvērtējot pieteikumus, Nodarbinātības valsts aģentūras izveidota ekspertu žūrija lēma godināt rīdzinieku Imantu Šķērstenu, kurš 2021. gada pavasarī iniciēja un kopā ar nodibinājumu „Hospiss LV” realizēja akciju „Atelpa savējiem”, domādams par apkārtējiem un sniedzot atbalstu Covid-19 pandēmijas nogurdinātajiem mediķiem, biedrību „Bona fide Latvia”, kas brīvprātīgi sniedz atbalstu likumpārkāpējiem, sekmējot viņu dzīves maiņu un atgriešanos sabiedrībā, kā arī nodrošina līdzgaitniecību, un biedrību „Bērnu un jauniešu centrs „Dari Vari””, kas rīko regulāras aktivitātes sociālā riska bērniem un jauniešiem, izglābjot ne vienu vien dzīvību un sniedzot morālu un psiholoģisku atbalstu dažādās krīzes situācijās.
Iedvesmojošus vārdus teica arī Nodarbinātības valsts aģentūras brīvprātīgo projekta „brīvprātīgie.lv” vadītājs Ints Teterovskis: „Jau astoto gadu Latvijā un Rīgā godinām brīvprātīgos! Šī ir ļoti svarīga tradīcija, kas plašai sabiedrībai ļauj uzzināt par brīvprātības jomu daudzveidību un iepazīt līdzcilvēkus – brīvprātīgos, kas ikviena ikdienu, bieži pat nemanot, padara krietni labāku un saturīgāku. Patiess prieks, ka Rīgā brīvprātību atbalsta un brīvprātīgos sumina ne tikai ikdienā, bet arī Rīgas domes priekšsēdētāja pieņemšanā! Aktīva sabiedrības līdzdalība un brīvprātība ir veselīgas sabiedrības stūrakmens.”
Par muzikālo noformējumu pasākumā gādāja divi jaunie Rīgas talanti – Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas 4. klases skolēns Olivers Ģigulis, atskaņojot latviešu tautasdziesmu „Tumša nakte, zaļa zāle”, un Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas 2. klases skolēns Teodors Ģigulis, izpildot Lindas Vudas skaņdarbu „Dūdas”.