Grīziņkalnā notiks jau otrā Mantu maiņa

Jau rīt, 27. maijā, centrā “Koka Rīga” notiks otrā Grīziņkalna apkaimes biedrības rīkotā Mantu maiņa – pasākums, kura laikā apģērbu, apavus, aksesuārus, kā arī sadzīves priekšmetus, augus un citas saimniecībā noderīgas lietas būs iespējams savstarpēji apmainīt bez maksas pret citām, tā veicinot mūsdienu aprites ekonomiku un aicinot nepirkt jaunu, bet kāroto iegūt maiņas ceļā.

Sestdien, 27. maijā, Koka Rīga telpās, Krāsotāju ielā 12, norisināsies jau otrā Grīziņkalna apkaimes biedrības organizētā Mantu maiņa – pasākums, kura laikā gan Grīziņkalna iedzīvotājiem, gan visiem citiem interesentiem būs iespēja bez maksas apmainīt sev lieko apģērbu, apavus, saimniecībā noderīgas preces, elektroniku un pat augus pret citu atnestām lietām. Pasākuma mērķis ir popularizēt izpratni par lietu atkārtotu izmantošanu un atbildīgu patēriņu, kā arī brīvā un mājīgā atmosfērā satikt kaimiņus un domubiedrus. Mantu maiņas organizatori aicina izvēlēties līdz desmit sev liekām lietām un nākt ar tām uz Mantu maiņu laikā no plkst. 12:00 līdz plkst. 18:00, iepriekš nepiesakoties.

Pasākuma laikā plānotas arī aktivitātes un zaļo stāstu cikls.

  • No plkst. 12:00 līdz 14:00 – darbosies sietspiedes darbnīca, kurā līdzpaņemtu vai pasākumā iegūtu apģērbu būs iespējams apdrukāt ar Grīziņkalna logo.
  • No plkst. 15:00 līdz 16:00 – atnākušajiem būs iespēja iedvesmoties no pieredze stāstiem un uzzināt, kā dzīvot zaļāk. Pasākuma dalībniekus uzrunās Elizabete Vētra – “Sporta pils dārzu” projekta direktore, Maija Krastiņa – Zero Waste Latvija valdes locekle, bezatkritumu dzīvesveida un aprites ekonomikas aktīviste, un augu valsts produktu recepšu bloga edamzale.lv autore Maruta Rampāne.

Tāpat visu pasākuma laiku darbosies “Doctor Chef” un “”Rombouts kafija”, piedāvājot gardas uzkodas un kafiju, kā arī bērnu stūrītis mazākajiem Mantu maiņas viesiem. Vairāk par Mantu maiņu iespējams uzzināt Grīziņkalna apkaimes biedrības Facebook lapā.

Šis ir jau otrais Mantu maiņas pasākums Grīziņkalnā. Pirmā Mantu maiņa Grīziņkalnā ar saukli “Tev lieks – citam prieks!” norisinājās šī gada 1. aprīlī, iesākot tradīciju ik sezonu pārskatīt savā mājsaimniecībā esošās lietas, kas kļuvušas liekas, bet vēl ir pietiekami labas, lai turpinātu savu dzīvi kāda cita mājās.
Grīziņkalna apkaimes biedrība dibināta 2022. gada 10. oktobrī. Šobrīd tā apvieno 117 biedrus – entuziastiskus un aktīvus Grīziņkalna iedzīvotājus.

Sīkākai informācijai:

Katrīna Zvirbule – katrina.zvirbule@grizinkalnam.lv, Tālrunis: 27068100