Ielūgums uz ielas mākslas festivāla “Mana Pietura” otras sezonas atklāšanu

Mana pietura programma

Ielūgums uz ielas mākslas festivāla “Mana Pietura” otras sezonas atklāšanu, kas notiks Tallinas kvartālā, Tu jau zini kur, 4. jūlijā no 15:00.

Mēs ar prieku vēlamies jūs uzaicināt uz iesvētīšanas ballīti ielas mākslas festivālam “Mana Pietura” ar 2019. gada mākslinieku fotoizstādi, meistarklasēm, atvērto mikrofonu un mini forumu par ielas mākslas pieejamību Rīgā.

Projektam “Mana Pietura” ir otrais gads. Pagājušā gada vasarā mākslinieki-amatieri un pieredzējušie meistari atsvaidzināja 21 novecojošas oranžās pieturas Rīgas apkaimēs. Šovasar, sākot no jūlija tiek ieplānotas uzkrāsot vēl vismaz 30 pieturas Rīgā, lai padarītu pilsētvidi draudzīgāku.

No 15:00 izstādes atklāšana (fotogrāfijas autors – Vladimirs Gavrjušenko) un piedalīties mākslas meistarklasēs.

No 18:00 sāksies mākslinieku apbalvošanas ceremonija festivāla “Mana pietura 2019” ietvaros, kur tie tiks apbalvoti par paveikto brīvprātīgo darbu.

19:00 norisināsies diskusija par ielas mākslas nepieciešamību un pieejamību Rīgā. Tiks izteikti viedokļi par mākslas deinstitucionalizāciju, iespēju brīvprātīgajiem viegli iesaistīties sadarbībā ar pašvaldību un nevalstisko organizāciju sektoru, un pafilozofēt – cik iespējams būtu pārvērts Rīgu par Austrumeiropas ielu mākslas galvaspilsētu.

No 20:30 Elizabete Krēģere iepriecinās mūs ar patīkamu autormūziku.

Visas dienas garumā būs pieejams infostends, kur varēs uzzināt par LATKIF projektiem ar iespēju māksliniekiem pieteikties kādam tiem. LATKIF kopā ar Sabiedrības Integrācijas Fondu (SIF) plāno iet tālāk, un pasākuma laikā arī iepazīstinās interesentus ar A/S Sadales Tīkls pilsētvides iekārtošanas kopprojektu “Uzlādē Krāsas”. Projekts ir līdzīgs “Manai Pieturai”, tikai šoreiz būs izkrāsotas arī vismaz 15 Sadales Tīkla elektrības apakšstacijas tēmai “elektrība-enerģija”.

Festivālu rīko NVO Latvijas Kultūras izaugsmes fonds (LATKIF), sadarbojoties ar Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūru, RD Izglītības Kultūras un Sporta departamentu un RD Satiksmes departamentu .

LATKIF – nevalstiska organizācija, kura veicina kultūras attīstību Latvijā. NVO misija – popularizēt Latvijas un citu pasaules valstu kultūru Latvijā, radot izpratni par kultūrvēsturisko vērtību un mūsdienu kultūras bagātību; izglītot Latvijas sabiedrību par sociāli nozīmīgiem kultūras jautājumiem: pilsonisko atbildību un iesaistīšanos, sociāli iekļaujošu sabiedrību un sabiedrības saliedētību, ģimenes un skolas vērtībām un citiem sociāliem jautājumiem.

Facebook LATKIF – https://www.facebook.com/latkif/

Facebook Mana Pietura – https://www.facebook.com/manapietura

Facebook Uzlādē Krāsas – https://www.facebook.com/uzladekrasas/

Instagram Mana Pietura – https://www.instagram.com/manapietura/

Instagram Uzlādē Krāsas – https://www.instagram.com/uzladekrasas/