Iļģuciemā 11. maijā iesildīs sarunu festivāla LAMPA

Diskusijas, darbnīcas un debates – Sarunu festivāla LAMPA iesildīšanas pasākums šogad norisināsies Iļģuciemā

Iezīmējot Sarunu festivāla LAMPA piekto norises gadu, 11. maijā Iļģuciemā norisināsies jau par tradīciju kļuvusī Rīgas LAMPA jeb festivāla iesildošais pasākums. Ar drosmīgām diskusijām, vērtīgām darbnīcām un izklaidējošām aktivitātēm visu vecumu apmeklētājiem LAMPA zīmē visas dienas garumā spilgti izgaismosies Nordeķu parks. Ikviens aicināts pasākumam pievienoties jebkurā sev ērtā brīdī no plkst. 13.00 līdz pat vakara noslēgumam. Ieeja bez maksas.

Dienas pasākumu programmai starts tiks dots plkst. 13.00, kad psihoterapeita Artūra Miksona vadītā meistarklasē ikvienam interesantam būs iespēja noskaidrot, no kurienes un kāpēc rodas dusmas, kā arī apgūt prasmi tās efektīvi kontrolēt un izteikt kritiku konstruktīvi, nenodarot pāri nedz sev, nedz apkārtējiem. Darbnīca “Kāpēc Tu man besī? No kurienes rodas dusmas” savu pirmizrādi piedzīvojusi Sarunu skolas LAMPA ietvaros un lielās atsaucības dēļ nu tiek piedāvāta atkārtoti – svaigā gaisā un bez dalībnieku skaita ierobežojuma.

Plkst. 14.20 Sarunu festivāla LAMPA izglītības patrons Swedbank turpinās dienu uz izglītojoši eksperimentālas nots, vadot Zināšanu X faktoru. Tie būs trīs mācību procesa spēcināšanas stāsti – iespējas, ko iespējams īstenot katrā skolā, sekmējot zināšanu noturību, skolēnu ieinteresētību un vecāku līdzdalību. Savā pieredzē un zināšanās dalīsies Edurio skolu izaugsmes vadītājs Gatis Narvaišs, skolu programmas Dzīvei gatavs vadītājs Lauris Bokišs, kā arī programmas Latvijas skolas soma vadītāja Aija Tūna.

Savukārt rīdziniekiem aktuālo pēdējā laika notikumu kontekstā īpaši aizraujoša šķitīs Русское вещание LTV7 veidotā diskusija “PēcRīga”. Tās ietvaros tiks runāts par pilsētas attīstības plānu, par to, kādi instrumenti ir tās iedzīvotājiem un to spēju kaut ko ietekmēt. Tiks apskatīta un modelēta arī sabiedriskā transporta sistēmas nākotne, kā arī pētīts, kādi ekonomikas dzinēji ir pilsētas rīcībā. Diskusijas sākums plkst. 15.35, tā notiks krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviski.

Iezīmējot gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, plkst. 16.50 gaiss uzkarsīs Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debatēs – vēršot sabiedrības uzmanību un vienlaikus raisot diskusiju par sieviešu līdzdalību politikā, tajās piedalīsies deviņas politiķes no politiskajām partijām, kuru sarakstos Eiropas Parlamenta vēlēšanām pirmajā pieciniekā ir vismaz viena sieviete. Domnīcas Providus vadītājas Ivetas Kažokas vadībā apmeklētājiem būs iespējams ieklausīties un noskaidrot, kādi plāni un mērķi Eiropā ir Guntai Ančai (P), Ingai Bitei (LRA), Beatai Jonitei (KPV LV), Sandrai Kalnietei (JV), Regīnai Ločmelei-Luņovai (S), Lindai Ozolai (JKP), Baibai Rubesai (A/P!), Ingunai Sudrabai (A) un Tatjanai Ždanokai (LKS).

Tomēr arī tiem, kam politika vienaldzīga, ar izglītības sistēmu sasaistes nav un dusmu lēkmes nepiemeklē, jāgarlaikojas nebūs. Visas dienas garumā darbosies Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā radošā uzdevumu telts “Esi Digi? Esi Safe!”, kur kopīgi prātosim un radīsim atbildes uz jautājumu, kā justies drošāk, darbojoties digitālajā vidē, un vai mūsu dati patiešām pieder tikai mums? Mazajiem prātvēderiem būs iespēja darboties Brain Games galda spēļu stūrītī, kā arī kļūt par īstiem zinātniekiem vai konstruktoriem raķešu darbnīcā un Zinātkāres centra ZINOO eksperimentu šovos. Spožu punktu aizraujošai dienai pieliks grupas The Swamp Shakers koncerts, kas ar muzikālu programmu parūpēsies, lai izkustināti ir ne tikai Iļģuciema apmeklētāju prāti, bet arī kājas.

Sarunu festivāls LAMPA ir vieta vērtīgām sarunām, kas piedāvā vairāk nekā 250 pasākumu domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai – tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā. Šogad LAMPA par savu virstēmu izvirzījusi drosmi, uzsverot to kā attīstības priekšnoteikumu – individuālā un sabiedrības līmenī.

LAMPU Iļģuciemā iededz Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, komunikācijas vadības aģentūra Deep White, reklāmas aģentūra Armadillo, un British Council Latvija. Projektu finansiāli atbalsta arī Vācijas Federālā Ārlietu ministrija, Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem”, kā arī uzņēmums Latvijas Finieris.