Jaunciema pamatskolā norisināsies renovētā 1. stāva atklāšanas svētki

Piektdien, 19. janvārī, plkst. 18.00 Jaunciema pamatskolā, Jaunciema 4. šķērslīnijā 4, norisināsies renovētā skolas 1. stāva atklāšanas svētki.

“Liels gandarījums un pateicība skolas direktorei, vecākiem un Jaunciema apkaimes biedrībai par kopīgi paveikto. Skolas renovācijā un modernizācijā ir ieguldīts liels darbs, sadarbojoties pašvaldībai ar apkaimes biedrību, iesaistoties arī skolai un vecākiem. Šis gads ir apliecinājis to, ka ieguldot līdzekļus skolas modernizācijā, radot inovatīvu vidi skolēniem, vērojams bērnu skaita pieaugums, tas vieš cerību arī nākotnei, ka inovācijas skolu labiekārtošanā piesaistīs vēl vairāk skolēnu. Ar prieku gaidām šo pasākumu piektdien, kas iezīmē skolas 1. stāva renovācijas noslēgšanos,”

saka Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora p.i. Ivars Balamovskis.

Pasākuma gaitā no plkst. 18.00 notiks svētku atklāšanas koncerts un svinīgās uzrunas, pēc tam paredzēta ekskursija pa skolu, iespēja piedalīties veģetārajā kulinārijas meistarklasē, radošajā un galda spēļu darbnīcā.

“Jaunciema pamatskolas renovācijas darbi norisinās vairākās kārtās jau kopš 2021. gada, kad tika siltināta un renovēta skolas fasāde, nomainīti logi un jumts. 2022. gadā tika renovēts un pabeigts skolas otrais stāvs vēsturiskajā ēkā, nodrošinot mūsdienīgus un tehnoloģisku aprīkotus mācību kabinetus latviešu valodā, svešvalodā, matemātikā, datorikā, mākslās un sociālajās zinībās un vēsturē. Šogad tika pabeigti renovācijas darbi 1. stāvā, par ko esam ļoti lepni! Jaunciema pamatskola ir skola, kurā mācās un sadarbojas visi, tieši tādēļ esmu ļoti pateicīga par iespēju kopīgi veidot mūsdienīgu mācīšanās organizāciju sakārtotā vidē,”

saka Jaunciema pamatskolas direktore Inta Ozola.

2023. gada renovācijas darbi aptvēra vēsturiskās ēkas 1. stāvu. Atjaunošanas darbu gaitā tika atjaunotas skolas ēkas viena korpusa pirmā stāva telpas, paplašinot ēdamzāles bloku, nomainīti visi inženiertīkli, veikta grīdas līmeņu salāgošana telpām, izbūvēti ugunsdroši nodalījumi, kā arī atjaunoti sanitārie mezgli abos stāvos un atjaunotas divas kāpņu telpas. Remontdarbi tika pabeigti 2024. gada janvārī un šobrīd ēkas 1. stāvā ir iekārtoti mācību kabineti sākumskolas skolēniem, izveidots mūsdienīgs dabaszinību kabinets, mācību virtuve dizaina un tehnoloģiju nodarbībām, multifunkcionāla ēdnīcas telpa, atjaunotas arī administrācijas telpas.

Jau pavisam drīz, 2026. gadā, skola atzīmēs arī savu simtgadi.

Uz svinīgo pasākumu un ekskursiju laipni aicināti arī mediju pārstāvji! Lūgums pieteikties e-pastā sindija.gravere@riga.lv līdz 19. janvāra (piektdiena) plkst. 14.00.

Informējam, ka pasākuma laikā fotografēs. Iegūtie materiāli tiks izmantoti publicitātei Rīgas pašvaldības soc. tīklos un sabiedrības informēšanai. Fotogrāfijas tiek uzglabātas Rīgas domes Flickr kontā.