Kultūras centrā “Imanta” skatāma izstāde “Ceļa zīmes”

No 2023. gada 10. novembra līdz 10. decembrim Kultūras centra “Imanta” (Anniņmuižas bulvārī 29) 1. stāva galerijā izstāde “Ceļa zīmes”.

Māksliniekus vieno Jaņa Rozentāla Mākslas skola – mācības Latvijas Mākslas akadēmijas ēkas dienvidu spārnā, plenēra prakses, skolotāju personības, kolhoza kartupeļu lauki, kopīgas blēņas… un laiks. 40 gadus pēc skolas beigšanas klases biedri satikušies kopīgā izstādē, lai palūkotos cits uz citu un to, ko ir radījuši. Lai mēģinātu nolasīt, kāds ir tās paaudzes vēstījums, kas vieno vai atšķir no citām paaudzēm, kā arī kopīgi atcerēties un dalīties dažādajās pieredzēs.

“No saviem skolotājiem mācījāmies augstu vērtēt profesionalitāti un meklēt mākslas notikumu savā iekšējā pasaulē, dabā un glezniecībā, neatkarīgi no konjunktūras.”

šādi izsakās klases biedri par skolas laiku.

Pēc skolas beigšanas, studējot, strādājot, veidojot ģimenes, iesaistoties sabiedriskā dzīvē, katrs ir sekojis citām zīmēm. Piedzīvojot laikmetu griežus, katrs ir pārdomājis, ko paņemt no mācītā, ko atmest, kā līdzsvarot jaunrades brīvību ar izdzīvošanu, mākslinieka iekšējo pasauli ar laikmeta pieprasījumu, cieņu pret tradīciju ar globālās pasaules piedāvājumu.

Māksla joprojām ir klātesoša katra dzīvē kā glezniecība, grafika, dizains, mākslas pedagoģija, fotogrāfija, vai arī veids kā izjust dzīves skaistumu un nozīmību.

📌 Izstādē piedalās – Agnija Ģērmane, Laima Akmentiņa, Māra Ozola, Ilze Briška, Igors Irbe, Kārlis Zemītis un citi.

Inguna Krolle “Zīme”

📌 Ieeja bez maksas.
Izstāde apmeklētājiem pieejama katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00.