Loesje radošo metožu apmācības 4. martā Rīgā

Starptautiskās plakātu un vārda brīvības kustības „Loesje” Latvijas organizācija piedāvā iespēju piedalīties Loesje metožu apmācībās. Tās norisināsies 2023. gada 4. martā no plkst. 10.30 līdz 17.30 Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris”.

Apmācības ir paredzētas interesentiem, kuri vēlas iepazīties ar Loesje metodēm un kļūt par Loesje darbnīcu vadītājiem. Pēc apmācībām dalībniekiem būs iespējams vai nu pievienoties organizācijai “Loesje Latvija” vai arī būt par neatkarīgiem Loesje metožu ekspertiem savā jau esošajā organizācijā.

Plānotie apmācību temati:

  • radošās rakstīšanas iesildīšanās uzdevumi un to vadīšana;
  • Loesje plakātu tekstu radošās rakstīšanas metode;
  • Loesje plakātu veidošanas un izplatīšanas nosacījumi, ieteikumi un noteikumi;
  • Loesje darbnīcu un aktivitāšu organizēšanai;
  • Loesje plakātu kustības vēsture un mūsdienu aktivitātes pasaulē un Latvijā.

Vietu skaits apmācībās ir ierobežots, tādēļ tiks veikta dalībnieku atlase, ņemot vērā pieteikuma anketā norādīto informāciju. Pieteikšanās apmācībām atvērta līdz 24. februārim, aizpildot anketu https://ej.uz/Loesje-apmacibas-23

Apmācības visnoderīgākās būs dalībniekiem vecumā no 18 līdz 26 gadiem. Tomēr vecums ir tikai skaitlis – apmācību organizatori izskatīs motivētus pieteikumus no ikviena interesenta. Dalība apmācībās ir bez maksas.

Starptautiskā kustība „Loesje” ir izveidota 1983. gadā Nīderlandē. Tā radās kā septiņu cilvēku iniciatīva, lai radoši izmantotu ikvienam no mums esošās vārda brīvības tiesības. Loesje kustības galvenā iezīme ir melnbalti, vienkārši veidoti plakāti par dažādām nopietnām un nenopietnām tēmām, kas aicina cilvēkus uz brīdi apstāties un aizdomāties par pasaulē notiekošo un mūsu lomu šajos notikumos. Plakātu teksti tiek veidoti radošās rakstīšanas darbnīcās, kurās tiek izmantota īpašā Loesje tehnika un darbnīcas dalībnieku radošuma mijiedarbības spēks.

Loesje plakātu tematika iekļauj sevī rūpes par apkārtējo vidi, cilvēktiesību un demokrātijas pamatvērtību aizstāvēšanu, medijpratību un kritisko domāšanu, indivīda iekšēju pilnveidošanos un attīstību. Loesje ir liberāla un neitrāla organizācija, nepieslienoties nevienam reliģiskam vai politiskam spēkam, aicinot cilvēkus būt pašiem savas dzīves noteicējiem.

Mūsdienās Loesje draugi un atbalstītāji ir vairāk nekā 25 pasaules valstīs, kopš 2006. gada arī Latvijā. Jau 15 gadus Latvijā arī tiek īstenots Loesje plakātu pilsētvides fotografēšanas projekts “Balti Melnā Revolūcija”. Tā ietvaros notikušas vairāk nekā 46 foto akcijas 25 dažādās Latvijas pilsētās, jaunākā foto akcija norisinājās Kandavā 2022. gada decembrī. Latvijā tapušie Loesje plakāti un Loesje plakātu pilsētvides fotogrāfijas ir skatāmas adresē http://ej.uz/Loesje-plakati

Plašāku informāciju par Latvijas Loesje aktivitātēm var iegūt, sekojot organizācijas sociālo mediju kontiem www.facebook.com/LoesjeLatvia un www.instagram.com/loesje.latvia . Par Loesje pasaules piedzīvojumiem var uzzināt organizācijas oficiālajā adresē www.loesje.org . Šajā lapā arī ir pieejams arhīvs ar Loesje plakātiem vairāk nekā 30 dažādās valodās. Plakātus ikviens var brīvi izmantot personīgiem un nekomerciāliem mērķiem, lai šādi paustu savu atbalstu tēmām, par kurām mums visiem kopīgi būtu vērts aizdomāties un rīkoties.