Nedēļas nogalē galvaspilsētā tiks piedāvāta daudzveidīga sporta aktivitāšu programma

Daugavā laivas

Laikā, kad ierasti svinam Rīgas dzimšanas dienu, šogad no 19. līdz 22. augustam notiks vairākas sporta aktivitātes, kas kļuvušas par jauku un gaidītu tradīciju – diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”, airēšanas svētki “Nāc, un airē!”, pasaules kausa posms jāšanas sportā “World cup Rīga 2021”, starptautiskais pludmales sēdvolejbola turnīrs “Rīga Beach Sitting Volley Cup 2021”, pasaules čempionāts vindsērfingā “Racebord” un citas sporta norises. Līdztekus tām Rīgā risināsies 41. starptautisko Hanzas dienu kultūras un mākslas programma.

Šogad “Krastu mačs” notiks no 21. līdz 22. augustam, un tajā kā allaž sacentīsies spēlētāji no abiem Daugavas krastiem, tāpat būs arī tradicionālie konkursi, muzikāli priekšnesumi, aktieru un mūziķu spēle. Par pasaulē garākās basketbola spēles norises vietu otro gadu pēc kārtas izvēlēts AB dambis.

Basketbola spēlēs cienītāji gaidīti arī Grīziņkalnā, kur 19. augustā notiks “Ghetto Basket” turnīrs, kurā sacentīsies U12, U14, U16, U19 spēlētāji. Savukārt 10 līdz 15 gadus veci jaunieši no 20. līdz 22. augustam cīnīsies par balvām “A.Kraukļa 30. piemiņas turnīrā basketbolā”.

Līdztekus Hanzas dienu kultūras programmai sporta centrā “Kleisti” risinās pasaules kausa posms jāšanas sportā “World cup Rīga–2021”, kurā startēs 70 sportisti no vairākām valstīm: Polijas, Somijas, Rumānijas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Uzbekistānas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. “Grand Prix Riga 2021” izcīņa notiks 22. augustā, savukārt 20. un 21. augustā divos maršrutos sacentīsies bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam. Plašāk par sacensībām var uzzināt mājaslapā www.leflatvia.lv.

Vairāki sporta notikumi risināsies galvaspilsētas ūdenstilpnēs – gan Ķīšezerā, gan pilsētas kanālā. No 17. līdz 21. augustam notiks pasaules čempionāts vindsērfingā “Racebord” klasē Ķīšezerā, bet 22. augustā pilsētas kanālā būs tradicionālie airēšanas svētki “Nāc un airē!”.

21. un 22. augustā pilsētā notiks arī volejbola spēlei veltīti notikumi. Pludmales sporta stadionā „Beach Box ELKOR pludmale” risināsies “Vasaras tautas kausa” izcīņa pludmales volejbolā, bet Centra sporta kvartālā notiks starptautiskais pludmales sēdvolejbola turnīrs “Rīga Beach Sitting Volley Cup 2021”. Tajā par medaļām sacentīsies 10 komandas.

Šajā nedēļā no 17. līdz 19. augustam Arēnā “Rīga”  notiks arī Eiropa čempionāts džudo kadetiem.

Minētos sporta pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, organizatoriem to norise jānodrošina saskaņā ar tobrīd spēkā esošajiem epidemioloģiskās drošības nosacījumiem, tāpēc programmā iespējamas  arī izmaiņas.