Noslēdzies informatīvo pasākumu cikls par Rīgas teritorijas plānojuma pilnveidošanu

Rīga saulrietā

Turpinot Rīgas teritorijas plānojuma izstrādātās redakcijas pilnveidošanu, noslēdzies Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta (turpmāk – Departaments) informatīvo pasākumu cikls par jaunā plānojuma izstrādāto redakciju, tā risinājumiem galvaspilsētas apkaimēs un iepriekšējā publiskajā apspriešanā 2019. gadā saņemtajiem priekšlikumiem.

Kopumā kopš šī gada 12. februāra aizvadīti 20 pasākumi, kuros pārrunāti Rīgas teritorijas plānojuma risinājumi 28 Rīgas apkaimēs ārpus Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas: Bišumuižas, Dzirciema, Iļģuciema, Salas, Čiekurkalna, Imantas, Zolitūdes, Āgenskalna, Zasulauka, Šampētera, Torņakalna, Rumbulas, Bolderājas, Daugavgrīvas, Vecdaugavas, Buļļu, Mežaparka, Sarkandaugavas, Vecmīlgrāvja, Mangaļsalas, Ziepniekkalna, Jaunciema, Trīsciema, Teikas un Berģu, Dārzciema, Šķirotavas, Ķengaraga apkaimēs. Atsevišķa tikšanās organizēta ar Rīgas aktīvo senioru aliansi.

Sarunu ciklā piedalījušās 26 apkaimju iedzīvotājus pārstāvošās biedrības un deviņu piesaistīto organizāciju un institūciju pārstāvji, kā arī Rīgas domes deputāti.

Rīgas teritorijas plānojuma izstrādes eksperti pasākumos informējuši par plānojuma izstrādes risinājumiem konkrētajā apkaimē, kā arī 2019. gada publiskajā apspriešanā saņemto priekšlikumu vērtēšanu un statusu. Tāpat sniegtas atbildes citiem interesējošie jautājumiem.

Departamenta speciālisti saņēmuši vairāk nekā simts priekšlikumus.

Ir aizvadīts nozīmīgs un arī apjomīgs Rīgas teritorijas plānojuma izstrādātās redakcijas pilnveidošanas etaps. Sabiedrības informēšana un iesaiste arī šajā posmā ir nozīmīga, jo apkaimju organizāciju kustība strauji ir attīstījusies tikai pēdējos gados un daļa biedrību nav iesaistījušās iepriekšējās publiskās apspriešanas posmā 2019. gadā.  Tāpēc mēs izvēlējāmies šo etapu aizvadīt, izmantojot teritoriālo principu un skaidrot, informēt, izmantojot apkaimju organizācijas,” pauda Departamenta Teritorijas plānojuma nodaļas vadītāja Māra Liepa-Zemeša.

Aizvadīto sarunu ciklu novērtējušas arī apkaimju organizācijas, atzīstot to gan saturiski, gan tehniski labi un apmierinoši organizētu. Tāpat liela daļa organizāciju plāno vai jau informējuši apkaimes iedzīvotājus par sarunās pārrunāto.”

Jau ziņots, ka 2020. gada 16. decembrī Rīgas dome nolēma pilnveidot izstrādes stadijā esošā Rīgas teritorijas plānojuma redakciju, jo veiktas izmaiņas tiesību aktos un nepieciešams pārskatīt transporta attīstības shēmu saistībā ar publiskās lietošanas dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” lokālplānojuma risinājumiem.

Jaunā teritorijas plānojuma pilnveidošanas procesā Departamenta speciālisti turpmāk:

  • turpinās izvērtēt Rīgas teritorijas plānojuma redakciju, ņemot vērā izmaiņas tiesību aktos;
  • pārskatīs transporta infrastruktūras attīstības shēmu;
  • ņemot vērā sarunu laikā izskanējušos argumentus un to atbilstību Rīgas teritorijas plānojuma konceptuālajam pamatam, pārskatīs saņemtos priekšlikumus.

Ja epidemioloģiskā situācija un spēkā esošie tiesību akti atļaus, iecerēts, ka jaunā Rīgas teritorijas plānojuma gala redakciju publiskai apspriešanai nodos gada otrajā pusē. Pēc tam plānojumu virzīs apstiprināšanai Rīgas domei.

Rīgas teritorijas plānojuma izstrādātā redakcija, kas tika nodota publiskajai apspriešanai 2019. gadā no 13. marta līdz 10. aprīlim, kā arī tajā laikā saņemtie priekšlikumi un to izvērtējums pieejams šeit: https://www.rdpad.lv/rtp/izstrade/.

Infografika