Notiks fotogrāfiju izstāde “Imanta. Piezīmes”

Anastasija Lomteva Izstade Imanta Piezimes

No 5. septembra līdz 4. oktobrim Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” notiks Imantas apkaimei veltīta fotogrāfiju izstāde “Imanta. Piezīmes”.

Franču dzejnieks Šarls Bodlērs, lai apzīmētu urbānās vides novērotāju, cilvēku, kas nododas šķietami bezmērķīgai pastaigai pa pilsētu, izmantoja vārdu flâneur. Izstāde “Imanta. Piezīmes” apvieno apkaimes atmiņu fragmentus un flâneur skatienu: to veido fotogrāfiju konkursā ar tādu pašu nosaukumu iesniegtie darbi un liecības par apkaimes vēsturi. Izstāde ir vērojums, pilsētas apcere, kas ir neuzbāzīga, dažubrīd introverta, taču atsvešinātais skats nebūt nav salts. Autoru darbos jaušama intimitāte un ieinteresētība, novērojumi ir tieši un pārdomāti. Imantas telpa kļūst par spēles laukumu, kurā ikdienišķais top par notikumu. Citviet Imanta atklājas arī kā metropole stundā, kad visa pasaule guļ un nenojauš par tās vērotāju. Ir fotogrāfijas, kurās redzam anonīmo pilsētnieku domas un ilgošanos, un dažviet notverts arī tas, kas ir ārpus laika.

Fotogrāfijās atbalsojas dažādie apkaimes un pilsētvides vēstures procesi – muižas, kultūras mantojums un centieni to saglabāt, politiskie notikumi un lokālās identitātes meklējumi. Sekojot fotogrāfu ceļiem, rastas atbalsis arī dažādos arhīvu materiālos. Izstāde ir apkaimes vērojums, kas aicina uz sarunu par kultūrainavu un kultūras mantojumu mums apkārt.

Izstādes kuratore – Līga Goldberga, scenogrāfija – Kristīne Daukšte. Izstādē piedalās fotogrāfiju konkursa uzvarētāji – pirmās vietas ieguvējs Jurijs Titovs, otrās vietas ieguvēja Anastasija Lomteva un trešās vietas ieguvēja Elīna Sproģe, kā arī citi konkursa dalībnieki: Jurijs Olenčikovs, Anna Elsa Karika, Eiženija Freimane, Elvīra Evelīna Eņģele, Elīna Olekša, Ērika Tālberga, Guntars Felsbergs, Jekaterina Kolesova, Māris Karlovs, Marģers Martinsons, Ilze Zvirgzda un Gunārs Nešpors.

Izstāde būs atvērta katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00, ieeja ir bez maksas. Izstādes pirmajā dienā,  5. septembrī, no plkst. 20.00 līdz 24.00 tā būs atvērta apmeklētājiem mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros.

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” 2020. gadā atzīmē 25 gadus kopš tā atvēršanas apmeklētājiem un projekts veltīts centra jubilejai. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Projektu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.