Notiks pirmās “pārstrādātās” modes sacensības jeb First Fashion Slam

Ar vēl nebijušām modes sacensībām jeb First Fashion Slam Brīvbode atzīmēs savu 1 gada jubileju. Trešdien, 31. jūlijā no plkst. 19:00 Turgeņeva ielā 13, Lastādijā savu radošo gaumes izjūtu aicināti pierādīt gan regulārie Brīvbodes apmeklētāji, gan tie, kuri vēl joprojām nav apmeklējuši šo veikaliņu bez naudas. Tie, kas pa mēli staigāt nesadūšojas, aicināti pievienoties skatītāju rindām, lai ar savu vērtējumu piedalītos konkursantu vērtēšanā.

Fashion Slam organizatore Elvita raksturo pasākumu: “Katram dalībniekam būs uzdevums sapucēties dažādām izaicinošām situācijām ekstrēmā ātrumā, kombinējot Brīvbodē atrodamo apģērbu, aksesuārus un priekšmetus. Šīs sacensības kalpo kā slavinājums ne tikai dailei, bet arī atbildīgai resursu izmantošanai, kā arī pierādījums, ka iespējams izskatīties gaumīgi un oriģināli, gatavojoties visdažādākajām dzīves situācijām, neiztērējot ne santīma.”

Fashionistu  gaumes izjūtu un atbilstību dotajai situācijai izvērtēs rūpīgi izmeklēti žūrijas locekļi, sniedzot komentāru un atzīmi, bet par vakara skaņu celiņu rūpēsies mūziķis Michael Holland (Nts Radio).

Žūriju pārstāvēs ar izsmalcinātu gaumi apdāvinātais jaunais izdevējs un grāmatu kolekcionārs Valters Dakša, kurš jau vērtējis līdzīga rakstura sacensības starp dzejniekiem (Poetry Slam), savam Fashion Slam favorītam piešķirot arī īpašo Dakšas balvu. Valteram vērtēšanā pievienosies kustības Fashion Revolution pārstāve Dace Saukuma, kura ne tikai iestājas par drošāku, tīrāku un godīgāku apģērbu industriju, bet ir arī zero waste kultūras entuziaste. Trešais žūrijas loceklis būs Ralfs Banders, modes dizainers trīs paaudzēs, futūristiska stila piekritējs, kuram patīk eksperimentēt ar dažādiem audumiem un tehnikām. Ceturto žūrijas krēslu aizņems kāds drosmīgs skatītājs. Papildus tam arī pārējie pasākuma apmeklētāji vērtēs dalībniekus, kolektīvi balsojot ar atzīmi pēc žūrijas vērtējuma sniegšanas. Ikviens aicināts aktīvi ietekmēt slama gaitu, atnesot apģērbu un aksesuārus. Brīvbodes jubilejas pasākuma norisi atbalsta programma ”Eiropas solidaritātes korpuss” un biedrība “Free Riga”.

Dalībai modes sacensībās iespējams pieteikties nosūtot Brīvbodei privātu vēstuli Facebook vai Instagram profilos ar fotogrāfiju, kurā esi redzams savā mīļākajā apģērbā.

*Brīvbode darbojas no pagājušā gada augusta kā vieta, kur jebkurš var atnest sev vairs nevajadzīgās, bet vēl labās mantas un mainīt tās pret citām. Angliski šādu vietu dēvē par freeshop. Tā ir brīvprātīga, sociāli atbildīga bezpeļnas iniciatīva, kas darbojas biedrības Free Riga paspārnē Lastādijas apkaimē. Brīvbode aicina pārvērtēt savus iepirkšanās un patēriņa paradumus, aicinot lietu apmaiņas rezultātā pagarināt resursu dzīves ciklu. Iniciatīva pamazām attīstās, plāno arī turpmāk rīkot šādus un līdzīgus pasākumus, kā arī aicina līdzīgi domājošas organizācijas un domubiedrus uz sadarbību.