Pašvaldība apkaimēm dāvinās egļu dižstādus

Egles

Aizsākot jaunu tradīciju un veicinot apzaļumošanu pilsētā, Rīgas dome Lielās talkas ietvaros pilsētas apkaimēm dāvinās egļu dižstādus.

Egles plānots stādīt katras apkaimes centrā, lai jaunie kociņi kļūtu par apkaimju iedzīvotāju pasākumu un svētku centrālo objektu. Ziemā šīs egles kļūtu par galvenajām apkaimju Ziemassvētku eglēm, kas veicinātu svētku sajūtu veidošanos arī ārpus Rīgas centra un būtu tuvāk ikvienam pilsētas iedzīvotājam. Kociņu stādīšanas idejas iniciatori ir deputāti Inese Andersone un Kaspars Spunde.

“Mēs vēlamies panākt maksimālu iedzīvotāju iesaisti Rīgas labiekārtošanā, lai pilsēta būtu patīkama un pievilcīga ikvienam – gan centrā, gan apkaimēs. Dižstādu stādīšana būs tikai viena no pirmajām iniciatīvām pilsētvides uzlabošanā,” uzsvēra Andersone.

“Šādu īstu un zaļu egļu formātā mēs varam sniegt svētku sajūtu visai pilsētai un tas ne tikai būs skaisti, bet arī sasauksies ar mūsu “zaļo politiku”. Ja iepriekšējos svētkos aktīvisti savās apkaimēs paši gādāja eglītes, tad tagad ar pašvaldības atbalstu jau būs gatava vieta, kur iedzīvotājiem svinēt svētkus, solidarizēties un vienkārši būt kopā. Tas būs apkaimju renesanse,” sacīja Spunde.

Rīgas dome aicina apkaimju biedrības un aktīvistus līdz 15.aprīlim pieteikt savas apkaimes iespējamo vietu kociņa stādīšanai, rakstot Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes priekšniekam Viktoram Admidiņam – Viktors.Admidins@riga.lv Tad pašvaldība izvērtēs, vai norādītā vieta ir atbilstoša kociņa stādīšanai. Stādīšanu apkaimju pārstāvjiem būs jāveic saviem spēkiem.

Pašvaldība līdzi dos kociņa stādīšanas instrukciju un zemi.

Kopumā Rīgā ir 58 apkaimes.

Informāciju sagatavoja: Aira Šmelde, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinatore, tālr.: 67037902; e-pasts: aira.smelde@riga.lv