Projekta “Vecdaugavā var atrast sevi” 2. gaita notiks 2. jūlijā

Biedrības „Vecdaugavieši” organizētā 2. gaita – Vecdaugava – Mangaļmuiža – no cietokšņa līdz muižai būs kā 1. gaitas turpinājums par Daugavgrīvas cisterciešu ordeņa klosteri, kurš celts 13. gadsimta sākumā Daugavas labajā krastā.

Mangaļmuižas teritorija no 13. līdz 17. gadsimtam ietilpa Daugavgrīvas cisterciešu klostera un vēlāk cietoksnim piederošajās zemes teritorijās, bet Trīsciems kā vieta un Mangaļu muiža (Magnushof) pirmo reizi rakstos minēta 16. gadsimtā.

Tos, kuri vēlas nokļūt vienā no augstākajām vietām Rīgas teritorijā – Lapsu kalnā, uzzināt, kur atradās sens lībiešu pilskalns un kur 19. gadsimtā mācījās Vecbaznīcas (tagad Vecdaugavas apkaime) bērni un ar ko slavena ir Budbergu dzimta, aicināti 2. jūlijā pulksten 10 pulcēties dzelzceļa stacijā “Vecdaugava”. Jāgatavojas, ka 2. gaitas garums kopumā būs apmēram 7 km.

Trīsciems robežojas ar Jaunciema, Mīlgrāvja, Vecmīlgrāvja, Vecdaugavas, Vecāķu apkaimēm, kā arī Garkalnes un Carnikavas novadu (pēc novadu reformas – Ādažu novads).

Tā kā 2. gaita būs diezgan sarežģīta, palīdzēs, ja līdzi ņemsiet nūjošanas nūjas, noderēs galvassega pret saules stariem, lietus mētelītis lietus gadījumam, vēlams apaut ērtus apavus un apģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Ieteicams ņemt līdzi ūdeni un kādu uzkodiņu piknikam.

Būsim priecīgi jūs redzēt 2. gaitā – Vecdaugava – Mangaļmuiža – no cietokšņa līdz muižai!

Šovasar biedrība ”Vecdaugavieši” īsteno projektu ”Vecdaugavā var atrast sevi”. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Dalība pasākumā ir BEZ MAKSAS.