Pusgadsimta jubileja “Zelta mopēdam”

Bieriņu starti

Mārupītes krastu trase Bieriņu apkaimē ir šūpulis mūsu tautas unikālajai motorizācijas kultūrtradīcijai “Zelta mopēds”. Jau divu gadsimtu robežās tā kopš 1971.gada  izplatījusies tautas kustības kopienu veidā visā Latvijas teritorijā, rodot pārņēmēju un sekotāju kopienas arī Igaunijā, Lietuvā, Krievijā,  ģeogrāfiski pat aiz polārloka un Klusā okeāna piekrastē, nesot pasaulē Latvijas vārdu.
Joprojām rodas jaunas kopienas pat senāk neatzīmētās vietās, jaunākā no kurām ir Lubānas ezera piekraste. Par “Zelta mopēdu” vēsta gan preses izdevumi, kinodokumenti un literatūras darbi, gan faleristikas un tautas dizaineru darbi, bet Gunāra Glūdiņa radītais Rīgas mopēda dizains pat ieņēmis vietu nacionālajā Kultūras kanonā.
Ilgus gadus ar “Zelta mopēdu” kopīgi augušās bērnu velosacensības jau sazaļojušas  kā “Riteņvasaras” seriāls, bet “pazarē” jau “dīgst” ģimeņu saites saliedējošie bērnu un vecāku skrējieni, veidojot Bieriņu apkaimei īpašu pievilcību un prestižu.  
Kā Zelta mopēda tradīcijas šūpulis un daudzu citu sporta attīstības notikumu vieta Bieriņu trase iekļauta Latvijas Sporta muzeja prestižajā izdevumā “Latvijas simtgades sporta lepnums”.

 14.augustā  “Zelta mopēda” jubilejas zīmē  Mārupītes parks atgūs sendienu auru pagājušā gadsimta dienu gaisotnē. 
No 11.00 apkaimes iedzīvotāji un viesi varēs vērot pagājušā gadsimta sportistu ietērpus, motovelosipēdu un mopēdu tehniku, un dzīvot līdzi šīs tehnikas demonstrējumiem trasē. 

Dažādu vecumu individuālajiem apmeklētājiem un ģimenēm pasākuma otrajā daļā no 15.00 būs iespēja piedalīties Mārupītes skrējienā pa Zelta mopēda pēdām (dažādās distancēs), izjūtot vēsturiskās Zelta mopēda trases sagādātās sajūtas. 

Dalības maksu nav. Projekts “Zelta mopēds-50/Mārupītes skrējiens” tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.