Reorganizācijas rezultātā Ārtelpas un mobilitātes departamentu apvienos ar “Rīgas gaismu”

Reorganizācijas rezultātā no šā gada 1.marta Ārtelpas un mobilitātes departamentu apvienos ar pašvaldības aģentūru “Rīgas gaisma”.

Pirmdien, 15.janvārī, Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti akceptēja izmaiņas departamenta nolikumā, kurā papildu esošajām departamenta funkcijām iekļauta arī ielu pulksteņu un Latvijas karoga uz AB dambja uzturēšana un apsaimniekošana, un dekoratīvās apgaismes apsaimniekošana, kā arī kuģošanas līdzekļu satiksmes regulēšana.

Jau ziņots, ka reorganizācija saistīta ar 2023. gada martā sākto pašvaldības iestāžu reorganizāciju. Tās rezultātā tiek izveidota jauna pašvaldības iestāde – Ārtelpas un mobilitātes departaments, kurā apvienos vairākas līdzšinējās pašvaldības iestādes.

🟩 Rīgas dome arī lēmusi, ka reorganizācija tiks veikta pakāpeniski.

  • Līdz šā gada 1. martam jāveic pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma” apvienošana ar departamentu.
  • Līdz 2025. gada 1. septembrim departamentam jāpievieno Teritorijas labiekārtošanas pārvalde, Publiskās infrastruktūras attīstības pārvalde un Mājokļa un vides departamenta realizētās ārtelpas funkcijas.

Tāpat Rīgas pilsētas izpilddirektoram līdz 2025. gada 3. februārim uzdots veikt vairāku pašvaldības iestāžu funkciju auditu.

Jautājums vēl tiks skatīts Rīgas domes sēdē.