Rīgā pieaug pašvaldības policijas videonovērošanas kameru pārklājums

10. aprīlī Rīgas pašvaldības policijas vadība iepazīstināja Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputātus ar 2023. gada darba rezultātiem un turpmākiem plāniem sabiedriskās kārtības un drošības uzlabošanai galvaspilsētā.

“Īpaši prieks par operatīvo krievijas režīmu slavinošo noziegumu atklāšanu. Tur liela nozīme ir tieši video novērošanas kamerām. Katrs, kam tuvas kremļa vērtības, var būt drošs, ka Rīgā un Eiropā tās netiks tolerētas. Mēs nepārtraukti attīstām un pilnveidojam Rīgas pašvaldības policijas resursus. Mūsu vēstījums ir – agrāk vai brīdi vēlāk, bet mēs jūs noķersim,”

uzsver komitejas priekšsēdētājs Māris Mičerevskis.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2023. gadā videonovērošanas kamerās fiksēto notikumu skaits pieaudzis no 3531 notikumiem līdz 3727 notikumiem. Tostarp RPP kameras fiksējušas un palīdzējušas atklāt vairākus kremļa agresiju atbalstošus incidentus un vandālisma aktus, piemēram, Latvijas Okupācijas muzeja dedzināšanu.

Kopumā galvaspilsētā ir uzstādītas un darbojas vairāk nekā 300 stacionārās un vairāk nekā 25 pārvietojamās videokameras. Šogad stacionārās videonovērošanas kameras plānots uzstādīt vēl 13 vietās, kopējais šim mērķim plānotais finansējums ir gandrīz 500 000 eiro.

“Mūsu mērķis ir nemainīgs – galvaspilsētai ir jākļūst par drošāko pilsētu Latvijā. Šī mērķa sasniegšanai veltām nozīmīgus resursus. Pārkāpumu fiksēšanai arvien palielinām videonovērošanas kameru skaitu visā pilsētā, automatizējam ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu administrēšanu. Tas ļauj ne tikai operatīvi konstatēt iespējamos pārkāpumus, bet sekmē arī vainīgo saukšanu pie atbildības,”

norāda RPP priekšnieks Juris Lūkass.

Papildus videonovērošanas kameru pārklājuma paplašināšanai sākts darbs pie tehniskā risinājuma, kas ļautu bez policijas darbinieka klātbūtnes automatizēti fiksēt dažādus ceļu satiksmes prasību pārkāpumus. Plānots ar ātruma kontroles iekārtām aprīkot trīs transportlīdzekļus.

Lai aizsargātu vidi un paaugstinātu sabiedrības drošību, Rīgas dome kopā ar Itālijas pilsētas Turīnas pašvaldību un abu valstu uzņēmumiem sākušas gatavoties jaunu dronu izmantošanai. Atšķirībā no esošajiem droniem jaunie būs autonomi, kas nozīmē, ka tie varēs lidot un pārraidīt informāciju, policijas nevadīti. Jaunie droni galvaspilsētā varētu parādīties pēc trim gadiem.

2023. gadā RPP apkalpojusi vairāk nekā 140 000 izsaukumu jeb par 10% vairāk nekā 2022.gadā. Kopumā fiksēti vairāk kā 81 400 pārkāpumu.