Rīgas apkaimēs sākas plaši Jāņu ielīgošanas pasākumi

Ar skanīgām ielīgošanas dziesmām, dančiem, rotaļām, vainagu pīšanu un siera siešanu, no 15. līdz 22. jūnijam Rīgas apkaimēs notiks vairāk nekā 15 Jāņu ielīgošanas pasākumi, tostarp Zāļu tirgus 22.jūnijā Doma laukumā, savukārt Līgo vakarā pašvaldība aicina līgot Mežaparka Zaļajā teātrī un Dzegužkalnā.  

“Šogad aicinu ikvienu piedalīties svētku ielīgošanas pasākumos dažādās galvaspilsētas apkaimēs. Līgo dienā līdz pat rīta gaidīsim ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi krāšņās svinībās Mežaparkā un Dzegužkalnā,” aicina Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

15. jūnijā svētku ielīgošanu Grīziņkalna parkā ieskandinās folkloras kopas “Savieši”, “Lāns”, un “Rīgas Danču klubs”. Tikmēr Vērmanes dārzā jauniešu folkloras studija “Banga”, tautas tradīciju kopa “Budēļi” un jauniešu studija “Dar” palīdzēs apgūt tematiskās svētku dziesmas latviešu un ukraiņu valodā. Andrejostas teritorijā folkloras kopa “Grodi” gādās par Jāņu tradīciju mācīšanu, rotaļām un sadancošanu.

16. jūnijā ar folkloras kopu priekšnesumiem, vainagu vīšanu un saulgriežu dančiem un rotaļām svētku sajūta tiks radīta Brasas apkaimē, kā arī kultūrpunktā “Strops” Čiekurkalnā, Ziedoņdārzā un Lucavsalas atpūtas parkā.

18. jūnijā ielīgotāji tiks gaidīti kultūrtelpā “Strops” Ziepniekkalnā, pie kultūras un tautas mākslas centra “Ritums”, kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā un pie kultūras un atpūtas centra “Imanta”.

Vasaras saulgriežos – 21. jūnijā – pa dienu kultūras centra “Mazā ģilde” dārzā un Rātslaukumā muzicēs orķestris “Rīga”. Vakarā VEF Kultūras pils vestibilā un āra teritorijā norisināsies ielīgošanas pasākums “Lai skanēja vara bungas, lai uzšķīla uguntiņu”, piedaloties folkloras kopai “Teikas muzikanti”, ielīgošanas kamerorķestrim un grupai “Pulsa efekts”. Pasākuma kulminācijā pie VEF Kultūras pils tiks aizdegts ugunskurs, pievienojot mūzikas pulsējošajam un aktīvajam ritmam arī uguns mēļu mainīgo ņirboņu. Gaidāmas arī radošās darbnīcas.

22. jūnijā pēc divu gadu pārtraukuma rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Doma laukumu, kur tradicionālajā “Zāļu tirgū” varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru izstrādājumus, lauksaimniecības produktus, Jāņu zāles un vainagus, kā arī baudīt tematisku kultūras programmu.

Divi vērienīgākie pasākumi galvaspilsētā gaidāmi 23. jūnijā no plkst. 20.00, kur Mežaparka Zaļajā teātrī notiks “Rīgas zaļumballe” ar dažādu mākslinieku piedalīšanos, bet Dzegužkalnā notiks Līgo vakara un Jāņu nakts svinības.

Norišu programma pilnā apjomā ir apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Pasākumus organizē Rīgas pašvaldība, un tie ir daļa no kopējās ielīgošanas un Jāņu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem un biedrībām.