Rīgas Centrālās bibliotēkas Pludmales lasītava Lucavsalā

No 2024. gada 3. jūnija līdz 30. augustam Lucavsalā būs atvērta Rīgas Centrālās bibliotēkas Pludmales lasītava. Tās darbdienās strādās no 12.00 līdz 17.00, bet brīvdienās un svētku dienās no 11.00 līdz 18.00. 

Lasītavai sagādātas ap 250 izklaidējoša un izzinoša satura grāmatas no bibliotēkas dāvinājumu un dubletu krājuma – daiļliteratūra, nozaru literatūra un grāmatas bērniem. Būs pieejami arī tematiski daudzveidīgi žurnāli. Pludmales lasītavā apmeklētājus apkalpos profesionāli RCB darbinieki.

Rīgas Centrālā bibliotēka aicina pludmales apmeklētājus lasīt grāmatas un žurnālus, kas nav jāņem līdzi no mājām, bet ir pieejami uz vietas Lucavsalā. Lasītavas lietošanas noteikumi paredz, ka, dodoties prom no pludmales, paņemtās grāmatas un žurnāli jāatstāj plauktā, lai nākamajā dienā tos atkal varētu turpināt lasīt.

Bērni lasītavā varēs ne tikai lasīt, bet arī spēlēt spēles, zīmēt, krāsot, kā arī risināt dažādus atjautības uzdevumus.

Sliktos laikapstākļos lasītava būs slēgta!

Pludmales bibliotēkas darbojas visā pasaulē. Tie var būt gan vienkārši grāmatu plaukti vai pašapkalpošanās kioski, gan nelielas telpas, kurās strādā bibliotekāri, kas reģistrē paņemtās grāmatas un vajadzības gadījumā sazinās ar stacionāro publisko bibliotēku, ja lasītājs vēlas palasīt kaut ko īpašu.

Rīgā Pludmales lasītavas ideja tiek realizēta kopš 2016. gada.

Kontaktinformācija: tālr. 67043617