Svētā Lūkas Atvērtā māja aicina uz Ziemassvētku Sadraudzības tirgu 16. decembrī

Svētā Lūkas Atvērtajā mājā Rīgā, Bārddziņu ielā 2, projekta “Sadraudzības tirgus” ietvaros 16. decembrī no plkst. 10.00 līdz 18.30 notiks Ziemassvētku Sadraudzības tirgus.

Dienas gaitā būs iespējams aplūkot amatnieku un mākslinieku darinājumus, piedalīties dažādās radošās nodarbībās, atklājot savus talantus, un īstenot savus vaļaspriekus, cienāties kafejnīcā, kā arī klausīties lekcijas – diskusijas par garīgiem, eksistenciāliem un kultūrvēsturiskiem jautājumiem.

✨ Lai bagātinātu kultūras un garīgo dzīvi Maskavas forštatē un tuvinātu dažādas sociālās un tautu grupas, Svētā Lūkas atbalsta biedrība reizi mēnesī organizē radošas un izzinošas brīvā laika aktivitātes – gan apkaimes iedzīvotājiem, gan biedrības klientiem, gan Ukrainas kara bēgļiem un viņu ģimenēm, kam nepieciešams veiksmīgāk iekļauties mūsu sabiedrībā un justies piederīgiem.

Sestdien 16. decembrī varēs pārliecināties, ka Svētā Lūkas Atvērtajā mājā katram ir daudzveidīgas iespējas pašrealizēties, saņemt psiholoģisko un sociālo atbalstu, sajusties vajadzīgam un noderīgam. Biedrības psihologs, sociālais darbinieks un pastorālais konsultants vadīs lekcijas – diskusijas par psihoemocionālā un garīgā līdzsvara atgūšanu, savukārt karjeras konsultants stāstīs par darba tirgus situāciju un karjeras iespējām. Pasākumā iedvesmos playback improvizācijas teātra performance, kuras laikā, izstāstot savu stāvu, varēs gūt jaunu un pamudinošu skatu punktu, kā risināt kādu savu problēmu. Ne vien cittautieši, bet arī vietējie ļaudis uzzinās interesantus faktus par Latvijas vēsturi un Ziemassvētku tradīcijām. Ciemos aicināts arī Ziemassvētku vecītis.

Programmā:

  • amatnieku tirdziņš,
  • keramikas nodarbība mālu darbnīcā (Margarita Svečkova),
  • karjeras konsultanta lekcija – diskusija par darba iespējām (Olga Borisova),
  • psihologa, sociālā darbinieka un pastorālā konsultanta lekcija – diskusija psihoemocionālajam atbalstam (Olga Kārkliņa, Mārtiņš Krūklis, Eduards Soskovs),
  • izzinoša lekcija – diskusija par Latvijas vēsturi un tradīcijām (Vjačeslavs Svečkovs) un playback improvizācijas teātra performance (Jevgēnija Rajevskaja).

Projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.