Tikšanā ar režisori Ināru Kolmani

RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” (Brīvības gatvē 206) aicina savus lasītājus un visus interesentus uz tikšanos ar izcilo latviešu režisori Ināru Kolmani 25. aprīlī plkst. 17:30.

Ināra Kolmane ir latviešu režisore un producente, viņas uzņemtās un producētās filmas ir piedalījušas un guvušas atzinību vairāk kā 30 pasaules kinofestivālos. Ināra Kolmane ir daudzu starptautisku apbalvojumu laureāte, kā arī vairākkārtēja Lielā Kristapa balvas nominante un ieguvēja. Režisores filmogrāfijā ir gan dokumentālās, gan spēlfilmas, tostarp, “Vijaya” , “Ručs un Norie”, “Mans vīrs Andrejs Saharovs”, “Bille” un daudzas citas labi zināmas un skatītāju iemīļotas filmas.

No februāra Latvijas kinoteātros ir skatāma režisores Ināras Kolmanes jaunākā spēlfilma “Mātes piens”. Filmas tapšanā piedalījusies starptautiska komanda no Lietuvas, Čehijas un Latvijas. Tā radīta kā Beļģijas un Latvijas kopprodukcija. Filma veidota pēc Noras Ikstenas godalgotā romāna “Mātes piens” motīviem, kura pamatā ir vēstījums par mātes – meitas attiecībām un viņu dzīves drāmu totalitārā režīma gados. Romāna darbība norisinās laika posmā starp 1945. un 1989. gadu padomju okupācijas periodā Latvijā. Romāns “Mātes piens” ir piedzīvojis atkārtotus izdevumus un tulkots itāļu, albāņu, ungāru, maķedoniešu, gruzīnu, lietuviešu un angļu valodās.

Tikšanās laikā varēsiet uzzināt par romāna “Mātes piens” pārtapšanu spēlfimā, kā arī par tās veidošanas aizkadriem. Būs iespēja uzdot jautājumus par režisores iepriekš paveikto un arī nākotnes iecerēm.

Būsiet laipni gaidīti RCB filiālbibliotēkā “Vidzeme”!

Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67181217.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts/filmēts. Uzņemtie materiāli tiks izmantoti bibliotēkas publicitātei.