Top grāmatu namiņš Šampēterī

Grāmatu namiņa atklāšana Šampēterī

Lai veicinātu bērnu lasītprieku, Šampēterī Candera ielas skvērā pie rotaļu laukuma 7. aprīlī tiks atklāts bērnu un jauniešu grāmatu namiņš. Kamēr to gaidām, aicinām bērnus piedalīties zīmējumu konkursā “Pūces piedzīvojums” un iegūt balvas.

“Pirms pāris gadiem šeit, Candera ielas skvērā, jau atradās grāmatu namiņš, taču tas tika iznīcināts. Tāpēc mēs ar apkaimes biedrību izlēmām, ka šim namiņam jātop atkal, taču šoreiz tas būs paredzēts tieši bērniem, kas tepat blakus dodas uz rotaļu laukumu,”

stāsta Ruta Beināre, apkaimes biedrības “Zasulaukam un Šampēterim” valdes locekle.

Grāmatu namiņš top pūces formā un tā karkass būs veidots no metāla. Biedrība cer, ka jaunais namiņš kļūs par ilgmūžīgu un iemīļotu apkaimes vietzīmi, jo atrodas ceļā uz dzelzceļa staciju “Zasulauks”, krustojumā starp trīs ielām un līdzās kāpai, kas ziemā tiek aktīvi izmantota ragavu nobraucieniem. Turpat blakus jau vairākas ziemas notiek arī par jaunu tradīciju kļuvusī Ziemassvētku eglītes rotāšana.

📌 Atklāšana notiks 7. aprīlī pl.11:00 Candera ielas skvērā (starp Candera un Volguntes ielām pie bērnu rotaļu laukuma). Bērni un vecāki būs aicināti piedalīties grāmatzīmju veidošanas darbnīcā, spēlēt spēles un kopīgi ar pasaku raganu atklāt grāmatu namiņu.

 

Gaidot jauno grāmatu namiņu, bērni līdz 14 gadu vecumam aicināti iesniegt darbus par tēmu “Pūces piedzīvojums”. Darbs var būt brīvā formā (tie var būt arī rokdarbi vai pat stāsts). Zīmējumam otrā pusē jānorāda kontaktinformāciju – vārdu, uzvārdu, vecumu un vecāku tālruņa numuru. Darbus jāiesniedz līdz 2. aprīlim Šampētera fifliālbibliotēkā (Lielirbes ielā 6), kur tos vērtēs apkaimes biedrība “Zasulaukam un Šampēterim”. Zīmējumu konkursa nolikums pieejams https://ej.uz/puces_piedzivojums un tā apbalvošana notiks līdz ar grāmatu namiņa atklāšanu.

Pasākumu rīko biedrība “Zasulaukam un Šampēterim” sadarbībā ar Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centru.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
Projektu atbalsta “Liels un mazs”, “Neputns”, “Madris”, “Pūcīte”, Rīgas Centrālā bibliotēka.