Turpinās informatīvo pasākumu cikls par jauno Rīgas teritorijas plānojumu

Pilsētas ainava

Līdz marta beigām turpināsies Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta (turpmāk – Departaments) informatīvo pasākumu cikls par jauno Rīgas teritorijas plānojumu un tā pilnveidošanu.

Kopš 12. februāra notikušas 16 sanāksmes, kurās piedalījušies gan Rīgas apkaimes pārstāvošo organizāciju dalībnieki, gan viņu piesaistīto organizāciju pārstāvji, kā arī Rīgas domes deputāti. Kopumā interesi piedalīties sarunās paudušas 34 nevalstiskās organizācijas. Rīgas teritorijas plānojuma izstrādes komandas eksperti dalībniekus informējuši par plānojuma izstrādes risinājumiem konkrētajā apkaimē, kā arī 2019. gada publiskajā apspriešanā saņemto priekšlikumu vērtēšanu un statusu. Tāpat sniegtas atbildes citiem interesējošie jautājumiem.

Līdz šim aizvadītas sarunas ar organizācijām, kas pārstāv Imantas, Zolitūdes, Āgenskalna, Zasulauka, Šampētera, Torņakalna, Rumbulas, Bolderājas, Daugavgrīvas, Vecdaugavas, Buļļu, Mežaparka, Sarkandaugavas, Vecmīlgrāvja, Mangaļsalas, Ziepniekkalna, Jaunciema, Trīsciema, Teikas un Berģu, Dārzciema, Šķirotavas, Ķengaraga apkaimes. Atsevišķa tikšanās organizēta ar Rīgas aktīvo senioru aliansi. Sarunās piedalījušies arī Rīgas apkaimju alianses, Latvijas Dabas fonda un Vides aizsardzības kluba, Dabas aizsardzības pārvaldes, Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvji.

Līdz marta beigām vēl plānoti pasākumi ar organizācijām, kas pārstāv Bišumuižas, Dzirciema, Iļģuciema, Salas un Čiekurkalna apkaimes.

Jāpiebilst, ka sarunām aicinātas pieteikties apkaimju organizācijas ārpus Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zona teritorijas, jo jaunais Rīgas teritorijas plānojums neparedz izmaiņas teritorijas izmantošanai un apbūvei Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijai.

Mēs pateicamies apkaimju organizācijām par atsaucību, jo sabiedrības informēšana un iesaiste ir nozīmīga plānošanas dokumentu izstrādes daļa. Līdz šim notikušās sarunas Departamentam ir bijušas ļoti vērtīgas, jo arī šajā posmā esam saņēmuši vairākas aktuālas norādes un priekšlikumus, ko iespēju robežās pārvērtēsim un aktualizēsim. Tāpat šo sarunu laikā identificēti ar teritorijas plānojuma izstrādi nesaistīti jautājumi, par ko esam informējuši domes deputātus,” pauda Departamenta Teritorijas plānojuma nodaļas vadītāja Māra Liepa-Zemeša.

Jau ziņots, ka 2020. gada 16. decembrī Rīgas dome nolēma pilnveidot izstrādes stadijā esošā Rīgas teritorijas plānojuma redakciju, jo veiktas izmaiņas tiesību aktos un nepieciešams pārskatīt transporta attīstības shēmu ar publiskās lietošanas dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” lokālplānojuma risinājumiem.

Jaunā teritorijas plānojuma pilnveidošanas procesā Departamenta speciālisti:

  • izvērtē Rīgas teritorijas plānojuma redakciju, ņemot vērā izmaiņas tiesību aktos;
  • pārskata transporta infrastruktūras attīstības shēmu;
  • rīko sarunas ar sabiedriskajām organizācijām par pēdējā publiskajā apspriešanā 2019. gadā saņemtajiem priekšlikumiem;
  • rīkos teritorijas plānojuma pilnveidotās redakcijas publisko apspriešanu, kurā informēs par veiktajiem uzlabojumiem.

Ja epidemioloģiskā situācija un spēkā esošie tiesību akti atļaus, iecerēts, ka jaunā Rīgas teritorijas plānojuma gala redakciju publiskai apspriešanai nodos gada otrajā pusē. Pēc tam plānojumu virzīs apstiprināšanai Rīgas domei.

Rīgas teritorijas plānojuma izstrādātā redakcija, kas tika nodota publiskajai apspriešanai 2019. gadā no 13. marta līdz 10. aprīlim, kā arī tajā laikā saņemtie priekšlikumi un to izvērtējums pieejams šeit: https://www.rdpad.lv/rtp/izstrade/.