Vasarssvētki Lastādijas kvartālā

Šī gada 27. maijā no pulksten 12:00 līdz 18:00 notiks Pilsētas kabatas (Maskavas 7) un Lastādijas kvartāla (Turgeņeva 13, Rīgā) talka, savukārt 28. maijā jau no 11:00 notiks Vasarassvētku svinības ar tirdziņu.

27. maijā Lastādijas kvartāls aicina Tuvējās forštates apkaimes iedzīvotājus iesaistīties savas apkaimes veidošanā un piedalīties Pilsētas kabatas skvēra (Maskavas ielā 7) labiekārtošanas darbos. Skvērā plānots ierīkot celiņu, atpūtas un zaļo zonu, kur patverties no pilsētas steigas. Skvēra pirmos labiekārtošanas darbus plānots pabeigt līdz 4. jūnijam, kad notiks skvēra un Lastādijas apkaimes svētki. Talcinieku darbs tiks novērtēts ar gardām pusdienām. Uz vietas būs pieejami instrumenti un cimdi darbam, bet par piemērotu apģērbu jāgādā katram pašam.

28. maijā Lastādijas kvartālā ar plašu programmu tiks svinēti Vasarassvētki. No plkst. 11:00 notiks amatnieku tirdziņš, no plkst. 12:00 sāksies kopīgs pikniks, bet plkst. 13:00 notiks stop-motion animācijas darbnīca bērniem un pieaugušajiem “Nespēlējies ar ēdienu”.

  • No pulksten 11:00 līdz pat pasākuma noslēgumam notiks radošais tirdziņš. Ar saviem darbiem tirdziņā piedalīsies kā vietējie Lastādijas kvartāla amatnieki, tā arī citi tirgotāji, tostarp keramiķes Tatjana no WintersunCeramics un Polina Krasavina, ilustratores Diāna Renžina un Karlīna Dzene (SIA Dreamy Society), un aksesuāru un dekoru meistares Ilva Minajeva un Monta Grīnvalde (HookedbyMonta) un rotu meistaru apvienība WitchcraftsLV, un citi. Tirgotājiem joprojām ir iespējams pieteikt savu dalību tirdziņā, ejot uz saiti ej.uz/join-market.
  • No plkst. 13:00 būs iespēja darboties animācijas darbnīcā “Nespēlējies ar ēdienu” kopā ar mākslinieci Dainu Šteinerti-Kalniņu. Tajā varēs piedalīties kā bērni, tā pieaugušie. Darbnīcas ietvaros tiks veidota stop-motion filmiņa, kurā galvenajās lomās būs dažādi pārtikas produkti. Darbnīca notiks no 13:00 līdz 16:00 uz Lastādijas skatuves – pirmās 2 stundas tiks veidota pati animācija, pēdējā stundā – ierakstīts un pievienots skaņu celiņš, savukārt 17:30 notiks gatavās animācijas prezentācija.
  • No pulksten 12:00 notiks kopīgs pikniks, kurā projekta “Radošā komūnas virtuve” jaunieši būs sagatavojuši vegāniskas uzkodas, taču ikviens apmeklētājs ir aicināts ierasties ar savu ciensatu kopīgajam galdam. Lai izvairītos no nevēlamiem pārpratumiem, vēlams pierakstīt cienastā esošās sastāvdaļas. To būs iespējams izdarīt uz vietas. Gardākās receptes jaunieši aicina arī pierakstīt viņu veidotā Recepšu grāmatā, kuru projekta noslēgumā plānots arī digitāli publicēt. Paralēli tam darbosies Oranžērijas kafejnīca.

Dalība aktivitātēs ir bez maksas.

Talka un labiekārtošanas darbi notiek projekta “Pilsētas kabata – brīva vieta apkaimes iniciatīvām” ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
Savukārt Vasarassvētki notiek Solidaritātes projekta “Radošā komūnas virtuve” ietvaros, finansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Nacionālās aģentūras (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras) viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.

Seko līdzi aktualitātēm Lastādijas kvartāla Facebook vai Instagram lapās:

https://www.facebook.com/lastadija

https://www.instagram.com/lastadija/

Ja esi no Tuvējās forštates apkaimes, pievienojies apkaimes Facebook grupai:

Vai piesakies saņemt jaunumus WhatsApp vai e-pastā: