Vecāķu pludmalē pacels zilo karogu un atklās jaunu informatīvo stendu

Piektdien, 2. jūnijā, plkst.14.00 Vecāķu peldvietā pie glābšanas stacijas svinīgi tiks pacelts Zilais karogs, kas apliecina šīs peldvietas atbilstību starptautiskiem vides kvalitātes standartiem, kā arī atklāts jauns informatīvais stends, kas aicinās pludmales apmeklētājus neatstāt aiz sevis atkritumus un pievērst uzmanību atkritumu ietekmei uz vidi.

Pasākumā piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece dabas aizsardzības un pašvaldību jautājumos Inga Priede, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja Selīna Vancāne, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāvji, Vides izglītības fonda Zilā karoga programmas nacionālais koordinators Jānis Ulme. Par drošu peldēšanos un atrašanos jūrā pastāstīs organizācijas “Peldēt droši” speciālisti.

Zilais karogs arī šogad plīvos divās Rīgas pludmalēs – Vecāķos un Vakarbuļļos –, kas ir apliecinājums starptautiskiem vides standartiem un pašvaldības veikto labiekārtošanas darbu kvalitātei. Plašāka informācija par Rīgas peldvietām pieejama šeit.

Zilā karoga pacelšanas svētki Rīgas pašvaldībā paredzēti sadarbībā ar Eiropas Savienības Vides un klimata pasākumu programmas LIFE gaitā īstenoto projektu, kura gaitā Vecāķu, Daugavgrīvas pludmalēs un vēl astoņās vietās citur Latvijā tiek uzstādīti informatīvi lielformāta stendi.

Šādi stendi tiek uzstādīti, lai pievērstu uzmanību piekrastes piegružojuma tēmai, pludmales sezonā aicinot iedzīvotājus un pludmales viesus būt atbildīgiem, izvēlēties ilgtspējīgas alternatīvas pārtikas produktu iepakojumam, kuru ņem līdzi uz pludmali, aiz sevis radušos atkritumus savākt un aiznest līdzi vai nogādāt tuvākajā atkritumu urnā, pievērst uzmanību atstāto atkritumu sadalīšanās laikam un to ietekmei uz piekrastes ekosistēmu. Lielformāta informatīvie stendi tiek uzstādīti 10 vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Baltijas jūras piekrastē Latvijā. Medijiem iespējams nokļūt Vecāķu pludmalē ar pašvaldības organizētu transportu, kas no Rīgas rātsnama izbrauks plkst.13.00.