Vecrīgā notiks grandiozs Rīgas dzimšanas dienas pikniks

Sestdien, 20. augustā, sākot no plkst. 12.00, Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti piedalīties Rīgas 821. dzimšanas dienas svinībās Vecrīgā, kur notiks viens no šīs vasaras nozīmīgākajiem notikumiem – Rīgas dzimšanas dienas pikniks. Šajā dienā noritēs arī apkaimju svētki Pļavnieku, Purvciema un Imantas iedzīvotājiem.

No mūzikas līdz gaisa virves mākslai

Vecrīgā visas dienas garumā noritēs dažādi muzikāli priekšnesumi, radošās darbnīcas, izstādes, dzejas lasījumi, kā arī sadancošanās un pat gidu cīņas. Kā jau dzimšanas dienā, sēdīsimies pie gariem svinību galdiem, uzsauksim tostus, atzīsimies mīlestībā un skanīgi sadziedāsimies!

Doma laukumā ar pūtēju kvinteta skanējumu no balkoniem notiks dzimšanas dienas piknika svinīgā atklāšana, uzstāsies pūšamo instrumentu orķestris “Auseklītis”, “Tenoru trio”, noritēs sadziedāšanās, kurā skanēs Imanta Kalniņa dziesmu izlase, bet vakarā klausītājus priecēs Sonora Vaice ar dzimšanas dienas galā koncertu.

Rātslaukumā varēs baudīt jauniešu kora “Balsis”, solistes Ilonas Bageles un akordeonistes Initas Āboliņas sniegumu. Interesenti varēs vērot arī Slackline/gaisa virves mākslinieku paraugdemonstrējumus, kā arī sadancoties ar Rīgas danču klubu.

Torņa ielā muzicēs Laimis Rācenājs un “Mariachi Baltica”, zvanu ansamblis “Campanella”, MARTA un KATŌ, kā arī skanēs kontrabasista Staņislava Judina soloprogramma.

Viscaur Vecrīgai atradīsies piknika galdi. Svētku dalībnieki aicināti cienastu ņemt līdzi no mājām vai iegādāties to tuvumā esošajās kafejnīcās un pie tirgotājiem. Rīgas piknika programma.

Atklāsim Rīgai savu prieku un mīlestību

Dienas gaitā noritēs piecas dažādas aktivitātes, kurās būs ne vien iespēja īpaši izpaust savu mīlestību Rīgai, bet arī radīt svētku prieku citiem.

Visi radošie kulināri gaidīti konkursā Rīgas gardākā kūka, pašcepto meistardarbu nogādājot konkursa žūrijai plkst. 14.00 Doma laukumā.

Uz Drosmīgo dziesmu svētku sadziedāšanos aicina diriģents Artūrs Gailis. Tā notiks plkst. 13.15, plkst. 16.45 un plkst. 18.15 Doma laukumā.

Rīgas gardākos smieklusnoskaidros plkst. 16.00 Rātslaukumā. Līdz 20. augustam tie jānosūta vismaz 7 sekunžu garā ierakstā uz epastu smiekli@riga.lv  vai jāpublicē sociālajos tīklos ar mirkļa birku #rigassmiekli. Gardākos smieklus atskaņos svētkos!

Lai publiski izteiktu sirsnīgus dzimšanas dienas tostus Rīgai un rīdziniekiem, piknika laikā aktieris Dainis Grūbe aicinās svētku viesus kāpt “tostu tornī” Rātslaukumā.

Visas dienas garumā atzīties mīlestībā Rīgai, mammai, draugiem vai jebkuram mīļajam Līvu laukumā aicinās aktieri Meinards Liepiņš un Artis Jančevskis.

Rīgas vasaras kultūras programmu īsteno pašvaldība sadarbībā ar dažādām nozares organizācijām un biedrībām. Kultūras pasākumu programma pieejama tīmekļvietnē vasara.riga.lv un Facebook lapā “Rīgā notiek”.