VEF KVARTĀLS  – laikmetīgs kultūras un mākslas baudītāju galamērķis

VEF KVARTĀLS piedāvā mūsdienīgu vidi vēsturiskajā rūpnīcas VEF teritorijā, kurā pieejamas telpas biznesam, kultūras notikumiem un labbūtībai. Šogad VEF KVARTĀLS atvēris vairākas kultūrtelpas pašmāju un starptautisku mākslinieku performancēm.

VEF KVARTĀLS ir vēsturiska vieta, kas attīstās un aug – 2024. gadā plānots paplašināt kvartālu ar jaunu korpusu trijos stāvos, piedāvājot nomai telpas birojiem un komercdarbībai ar kopējo platību 3000 m2. Arhitekte Zane Tetere-Šulce kopā ar savu komandu “Open AD” turpina aizsākto darbu pie kvartāla arhitektoniskās attīstības, savukārt ainavu arhitekts Ģirts Runis sadarbībā ar VEF KVARTĀLU realizē teritorijas labiekārtošanas darbus,  saules paneļu uzstādīšanu, tiks izveidotas elektro uzlādes stacijas.

“VEF KVARTĀLS ir vieta, kur domai ir telpa. No vienas domas rodas daudzas radošas idejas, kuras realizējam un ik dienu attīstām VEF KVARTĀLĀ, lai VEF KVARTĀLS kļūst par biznesa un radošuma epicentru, kurā vienkopus var baudīt kvalitatīvu kultūru un mūsu rezidentu darba augļus.”

VEF KVARTĀLA īpašnieks, “STATS grupas” dibinātājs un vadītājs Māris Alberts

VEF KVARTĀLA īpašā vērtība ir  ērtas un mūsdienīgas telpas ar savu unikālo auru. Tieši neparastā vide un atrašanās vieta ir tas, ko visvairāk novērtē jau esošie nomnieki –  Miele, Ozols, VEFRESH, Cinevera, Soundvision, Euronics, Feja, RR, Veizāna deju skola, Intrum Global Technologies, Power Production, Slow, December Design, Dižozols, Optibet Virslīga un daudzi citi. Savu īsto vietu šeit var atrast biroji, veikali, restorāni, showroomi. VEF KVARTĀLĀ pieejami ekskluzīvie loft tipa biroji – bijušās industriālās/ražošanas telpas ar lieliem logiem un ķieģeļu apdari,- kas modernizēti mūsdienu biroja vajadzībām, uzsvaru liekot uz ilgtspējīgu būvniecību un otrreizēju materiālu izmantošanu.

VEF KVARTĀLA vasaras sezona ir atklāta – aizvadītajā nedēļas nogalē  Rīgas Dizaina tirgus pulcēja vairāk nekā 70 Baltijas dizainerus, piedāvājot jaunākās kolekcijas meistardarbus.

  • 26. maijā VEF Vasarnīcu pieskandinās ritmiskas deju melodijas Gustava Ķibilda un Emīla Ozoliņa 8 stundu dīdžeju seta pasākumā “Penthaus Calling Vol.3”.
  • 28.maijā apmeklētājus gaida pārsteigums – slepenais koncerts.
  • 10.jūnijā ar Ukrainas alternatīvās popmūzikas zvaigznes LUNA koncertu VEF Promenādē tiks atklāta ārvalstu mākslinieku koncertsērija, kas tiek organizēta sadarbībā ar Laska bar. Jūnijā VEF Vasarnīcā ar LIVE programmu uzstāsies  hipnotizējošais Christian Löffler – vācu producents un mākslinieks, kas kāpis uz skatuves pasaules lielākajos festivālos, ienesot tajos audiovizuālo šovu spilgtumu un nojaucot robežas starp mūziku un mākslu.

Jūlijā uz VEF Promenādes skatuves atgriezīsies grupa SBP4. SBP4 ieradīsies Rīgā, lai prezentētu savu jauno albumu “Vairs nav nekā”, par kuru “Medūza” Sofija Vorobeva saka: “…labākais mūzikas albums aizvadītā gada rudenī tiem, kuri vēlas runāt par notiekošo.”

  • 18.jūlijā VEF Vasarnīcu pieskandinās ritmiskā un nedaudz spocīgā amerikāņu muzikālā apvienība Boy Harsher, kuru iesildīs latviešu grupa Radiotehnika. Boy Harsher mūzika ir hipnotizējoša elektronisko ritmu un patiesu emociju sajaukums, kas ietekmējies no post-punk, dark wave un industriālās mūzikas.
  • Un jūlija izskaņā ļausimies karstām dejām Rapture Kinky rave ar Kseniju Kamikazu priekšgalā. Lepojamies, ka ārvalstu mākslinieku koncertu tehnisko nodrošinājumu veido VEF KVARTĀLA rezidentuzņēmums Power Production. Augustā VEF Mansardā pirmo reizi Latvijā norisināsies psihiskās veselības rehabilitācijas un ainavu arhitektūras profesionāļu starpnozaru seminārs, un meistarklases Dziedinošās ainavas, kā arī grāmatas “The Well Gardened Mind” latviešu valodas izdevuma atklāšanas svinības.

VEF KVARTĀLS aicina izmantot vēsturisko šarmu un mūsdienīgo vidi, lai svinētu svētkus un rīkotu koncertus, konferences, street-food tirgus, izstādes un radošos pasākumus. Liela formāta notikumiem piemērota būs ārtelpa – labiekārtotā VEF Promenāde starp vēsturiskajiem mūriem ar kopējo ietilpību līdz pat 2,5 tūkstošiem viesu, kā arī industriālā VEF Vasarnīcas zāle. Savukārt neliela formāta pasākumiem pieejamas mājīgās VEF Mansarda telpas, kuras labbūtības noskaņās iekārtojusi kvartāla rezidente Baiba Prindule-Rence. Rudenī pēc akustiskajiem un interjera dizaina uzlabojumiem durvis atkal vērs VEF  kultūrtelpa Spīdola.

Šovasar VEF KVARTĀLĀ atvērsies jauns lokāls – Vafele, kas atradīsies saldējuma ražotnes SALDS telpās. Atpūtas vietas veidotāji parūpēsies par laisku atmosfēru plašajā āra terasē VEF Promenādē un sola jaunas dzērienu idejas, un eksperimentus ar saldējumiem pieaugušajiem. Savukārt topošajā VEF pop-up Paviljonā vasarā darbosies bārs un dzīvās mūzikas skatuve. Publisko pasākumu apmeklētāju ērtībai šosezon tiks izbūvētas, iespējams, skaistākās sabiedriskās labierīcības Latvijā.

VEF KVARTĀLA notikumu kalendārs tiek papildināts, un ir atvērts dažādiem projektiem un sadarbībām.

Par VEF KVARTĀLA aktualitātēm un pasākumiem uzzini: