Latvijas Reto slimību alianse izveidojusi materiālus iekļaujošas sabiedrības veicināšanai
Latvijas Reto slimību alianse realizējusi projektu “Izglītošana daudzveidībā: ceļš uz iecietību”. Projekta ietvaros tapis bezmaksas materiāls sākumskolas skolēniem, organizētas interaktīvas klātienes nodarbības Rīgas skolās un izveidots video rullītis, kas vēsta par pieredzes nozīmi iecietības veicināšanā un iekļaujošas sabiedrības veidošanā.
✨“Iepazīsti iecietību un dažādību” ir darba lapas ar informāciju un intriģējošiem uzdevumiem par retām slimībām un iekļaujošu sabiedrību, kā arī metodisko materiālu skolotājiem par šo tēmu. Materiāls pieejams Alianses mājas lapā www.retasslimibas.lv un www.teodara.com/collections/bezmaksas.
✨ Četrās Rīgas skolās – Rīgas Igauņu pamatskolā, Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā, Rīgas Angļu ğimnāzijā un Rīgas Daugavgrīvas pamatskolā novembrī norisinājās interaktīvas nodarbības skolēniem iecietības veicināšanai, kopumā izglītojot gandrīz 270 bērnus. Skolēni kopā ar Latvijas Fizioterapeitu asociāciju un SIA “UniHaus” Tehniskās ortopēdijas centru iepazina un izmēģināja dažādus tehniskos palīglīdzekļus, mācījās zīmju valodu Latvijas Nedzirdīgo savienības Rehabilitācijas centra vadībā. Bērnu slimnīcas paliatīvās aprūpes dienesta māsas skolēniem sniedza aizraujošu iespēju iepazīt traheostomu, izvadstomu un gastrostomu, praktiski apgūstot arī gastrostomas zondes nomaiņu un nazogastrālās zondes ievietošanu. Bērni mācījās noteikt sev nepieciešamo dienas ūdens daudzumu, mērīja pulsu, skābekļa līmeni un ar stetoskopa palīdzību klausījās savas sirsniņas pukstus. Tāpat bija iespēja izmēģināt ergoterapijas piederumus, piemēram zeķu uzvilcēju, rokas pagarinātāju, pielāgotus ēdamrīkus un šķēres Latvijas Ergoterapeitu asociācijas vadībā.
✨ Video rullītis “Dažādībai palīdz pieredze!” apkopo labās prakses piemērus no Alianses 10 gadu pastāvēšanas un aicina ikvienu būt aktīvākam, iesaistīties un palīdzēt reto slimību kopienai. Video pieejams Alianses YouTube kanālā.
Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros 2024. gadā.