Āgenskalna apkaimes biedrība aicina uz svētkiem Jaunatnes dārzā

Āgenskalna apkaimes biedrība sadarbībā ar Pārdaugavas radošo centru un citām apkaimes organizācijām sestdien, 29. jūlijā, no plkst. 11.00 līdz 23.00 Jaunatnes dārzā (Lapu ielā 24) organizē Jaunatnes dārza svētkus, lai priecētu Rīgas zaļākās apkaimes iedzīvotājus ar izklaidējošām, radošām un izglītojošām aktivitātēm lieliem un maziem.

Lai vairotu iedzīvotāju piederības sajūtu un iesaisti apkaimes dzīvē, visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās kultūras, izglītojošās un radošās aktivitātēs, kā arī iepazīties ar Āgenskalna apkaimes biedrības darbu un paust savu viedokli par apkaimē risināmajiem jautājumiem. Kā jau svētkos, neiztikt arī bez muzikālas programmas, radošām darbnīcām un izbraukuma kafejnīcām.

Līdztekus citu rīkotām svētku norisēm Āgenskalna apkaimes biedrība aicina uz sekojošām aktivitātēm:

Plkst. 11.00 – 14:00 – “SENAIS ĀGENSKALNS” (Lapu 24 namiņa telpās).

  • Lekcija, seno foto konkurss un aizraujoši stāsti par apkaimes vēsturi kopā ar interneta žurnāla “Par Āgenskalnu” autoru Ilgoni Lindi un arhitektu, restaurācijas vecmeistaru Pēteri Blūmu. Te aicināts iesaistīties ar saviem privātajiem fotoattēliem un stāstiem arī ikviens, kura dzimtas foto albumā atrodami seni attēli ar Āgenskalnu un āgenskalniešiem. Uz vietas ieskenēsim un aplūkosim tos kopā, lai atklātu aizgājušo laiku reālijas un vēl neredzētus apkaimes skatus.

Plkst. 14.30–17.00 – “ZAĻAIS ĀGENSKALNS” (Lapu 24 namiņa telpās).

  • Lekcija “Āgenskalna dārzs”, konkursi un sarunas par dabu un apkaimes dārziem ar mežsaimniecības inženieri un ainavu dizaineri Vinetu Radziņu. Pie viņas var vērsties arī pēc praktiskiem padomiem, kā kopt un uzturēt savu dārzu, lai saglabātu Āgenskalnu tikpat zaļu arī nākamajām paaudzēm.

Plkst. 13.00–15.00 – “DROŠAIS ĀGENSKALNS” (Biedrības teltī līdzās Lapu 24).

  • Sarunas par paveikto un darāmo satiksmes drošības uzlabošanai mūsu apkaimē ar biedrības Satiksmes darba grupas dalībniekiem. Šeit aicinām ikvienu nākt klajā ar saviem ierosinājumiem par vides un satiksmes drošību gan apkaimes mērogā, gan pavisam konkrētiem ieteikumiem, kurās vietās nepieciešami uzlabojumi un kādi tie varētu būt.

Plkst. 12.00–16.00 – FOTO ORIENTĒŠANĀS un MĪKLAS (Biedrības teltī līdzās Lapu 24).

  • Aktivitāte ģimenēm, kas rosina doties pastaigā pa Jaunatnes dārza apkaimi, būt vērīgiem un atrast šarmantas detaļas un izbaudīt apkaimes burvību, kā arī uzzināt ko jaunu. Interesentus gaida arī apkaimes vēsturei veltīta krustvārdu mīkla.

Āgenskalna apkaimes biedrības teltī visas dienas garumā no plkst. 11.00 līdz 19.00 būs iespēja satikt biedrības aktīvistus, diskutēt par iedzīvotājiem nozīmīgām tēmām, pārrunāt apkaimes aktualitātes, uzzināt par biedrības interešu lauku un padarīto, kā arī piedalīties anketēšanā par apkaimē nepieciešamajiem vides uzlabojumiem.

Pasākumā būs pieejams arī biedrības veidotā un Rīgas iedzīvotāju un viesu iecienītā pastaigu ceļveža “Āgenskalna vietzīmes” jaunais izdevums.

Jaunatnes dārza svētkus rīko Āgenskalna apkaimes biedrība sadarbībā ar Pārdaugavas radošo centru. Ieeja un dalība Jaunatnes dārza svētkos ir bez maksas, pasākumā darbojas kafejnīca.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Roberts Kārkliņš
Āgenskalna apkaimes biedrības valdes priekšsēdētājs