Aicina sniegt viedokli par zaļajām teritorijām Rīgā

Ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis, kam rūp zaļāka pilsēta, svaigs gaiss pie mājām un iespēja atpūsties pilsētas parkos, līdz 31. jūlijam ir aicināts atbildēt uz anketas jautājumiem par sev svarīgajām zaļajām teritorijām Rīgā un to lietošanu.

Informācijas apkopošana norisinās aizpildot anketu, kas ir pieejama – šeit.

  • Aizpildīto anketu apkopojums tiks izmantots Rīgas zaļās infrastruktūras kartējuma veidošanā, kas top projekta LIFE LATESTadapt ietvaros. Kartēšana ir pamats stratēģiskai un pārdomātai pilsētu zaļo teritoriju plānošanai un attīstībai. Kartējot zaļo infrastruktūru, ekspertiem ir būtiski apzināt gan zaļo teritoriju atrašanās vietas, gan arī to funkcijas, tostarp, teritoriju nozīmi cilvēkiem. Pētījumā ir būtiskas visa veida zaļās teritorijas, neatkarīgi no to veida, izmēra un citiem parametriem.

Pētījumu veic biedrība “Baltijas Vides Forums” sadarbībā ar Rīgas pašvaldību projektā LIFE LATESTadapt, kura viens no uzdevumiem ir veikt Rīgas zaļās infrastruktūras kartēšanu.

Projektu “Dabā balstītu un viedo risinājumu portfeļa izstrāde un demonstrēšana pilsētu klimata noturības uzlabošanai Latvijā un Igaunijā” (LIFE LATESTadapt projekts Nr. 101074438 LIFE21-CCA-EE-LIFE LATESTadapt) finansē Eiropas Savienības LIFE programma, kas sedz 60% no projekta attiecināmajām izmaksām un Latvijas Valsts reģionālā attīstības aģentūra, kas sedz līdz 30% no projekta attiecināmajām izmaksām. Rīgas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējuma daļa sastāda 10% no projekta attiecināmajām izmaksām.