Aicina uz labdarības koncertu “Ukrainas brīvībai”

Sestdien, 25. februārī, jau otro gadu pēc kārtas Latvijas mūziķi vienosies labdarības koncertā “Ukrainas brīvībai!”. Tas notiks no plkst. 12.00  līdz 17.00 laukumā pie Rīgas Kongresu nama. Koncerts ir brīvprātīgs kultūras nozares atbalsts Ukrainai, kas  piedzīvo plaša mēroga Krievijas militāro agresiju. Mūzika ir instruments, ar kura palīdzību varam sniegt atbalstu Ukrainai un Ukrainas iedzīvotājiem un izteikt protestu pret Krievijas uzsākto karu.

Koncerta “Ukrainas brīvībai” pirmajā daļā skanēs Rīgas koru un orķestra “Rīga” priekšnesumi, savukārt koncerta otrajā daļā uzstāsies Latvijas mūziķi. Pasākums notiks, pateicoties mūziķa Ralfa Eilanda iniciatīvai un Rīgas domes atbalstam. Koncertu filmēs un pārraidīs LTV1, TV3 un TV24.

Koncerta laikā ar labdarības organizācijas ziedot.lv starpniecību varēs ziedot projektam “Gaismu Ukrainai!”. Saziedotos līdzekļus izmantos energoefektīvu ierīču iegādei, kas nodrošinās Ukrainas civiliedzīvotājiem gaismas avotus. Ziedot šim mērķim var jau šobrīd, taču koncerta laikā varēs ziedot, zvanot uz tālr. 90006086 (1,42 eiro). Papildus informācija par labdarības projektu mājaslapā www.ziedot.lv/gaisma. Ukrainas atbalstam būs iespējams ziedot arī ar biedrības “Tavi draugi” un “BORŠČS – Garšīgi pie ukrainietēm” starpniecību.

24. un 25. februārī no plkst. 11.00 līdz 21.00 laukumā pie Rīgas Kongresu nama notiks biedrības “Ukrainas un Latvijas draudzība” organizētā ierakumu sveču izgatavošanas akcija, kurā varēs piedalīties ikviens interesents. Izgatavotās sveces biedrība sūtīs gan Ukrainas bruņoto spēku karavīriem uz fronti, gan Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Gan 24., gan 25. februārī būs izgaismota Rīgas Kongresu nama fasāde.

Turpinot 2022. gadā uzsākto tradīciju, aicinām Ukrainā kritušo piemiņai veidot svecīšu ceļu no Ukrainas līdz Krievijas vēstniecībai.