Aizvadīta Lastādijas apkaimes sapulce un tuvojas Pilsētas kabatas skvēra labiekārtošanas talkas

Šī gada 2. aprīlī notika Lastādijas apkaimes / Tuvējās Forštates iedzīvotāju sapulce, kuras mērķi bija savstarpēji iepazīties un kopīgi plānot Pilsētas kabatas laukuma (Maskavas iela 7) attīstības darbus.

Sapulces laikā iepazināmies ar vietējā mākslinieka un meistara Oļega Marinohas labiekārtojuma vīziju un apspriedām kā tajā integrēt citas idejas. Skvērā paredzēts veidot zaļo zonu, stādīt krūmus un kokus. Par cik skvērs atrodas tieši pie tramvaja pieturas, tajā paredzēts ierīkot arī soliņu, kā arī sēdvietas dziļāk skvērā, kur ērti atpūsties no pilsētas steigas. Ar laiku plānots izveidot arī kiosku, kurā būs iespējams gan iegādāties kādu karsto dzērienu un uzkodas, kā arī uzzināt par aktualitātēm apkaimē. Jau esošais info stends uz ielas tiks nostiprināts un pielāgots ērtākai lietošanai, plānots, ka tas kalpos par ziņu stendu ne tikai par kvartāla aktivitātēm, bet arī citām apkaimes iniciatīvām un notikumiem.

Pirms sapulces Lastādijas kvartāla rezidenti bija sagatavojuši aptaujas anketu, ar kuras palīdzību vēlējās noskaidrot apkaimes iedzīvotāju vēlmes un idejas par to, kas varētu būt un notikt skvēriņā. Anketu aizpildīja ne tikai apkaimes iedzīvotāji, bet arī neliela daļa rīdzinieku no citām apkaimēm.

Visvairāk balsojumus saņēma ideja par kafejnīcu skvēriņā, taču reālistiski tuvākajā laikā drīzāk iespējams uzstādīt kafijas un uzkodu automātu, kas līdz arī varētu darboties cauru diennakti.

Vairāki balsotāji izteica vēlmi pēc vienkārši labiekārtotas, sakārtotas teritorijas un satikšanās punkta skvērā. Citi atzina domu par dārzu vai puķu dobēm, kuras noteikti plānots laukumā ieviest kā publiskas dobes, proti, tajās varēs rušināties ikviens, kas piemīt zaļajie īkšķīši un vēlme darboties dārzā. Tāpat plānots laukumā izveidot arī nojumīti, kur patverties no laika apstākļiem.

Sapulces laikā izrunājam visus balsojuma rezultātus un izvērtējam to realizēšanas iespējamību. Anketā bija iespējams balsot arī par aktivitātēm, kurās apkaimes iedzīvotāji gribētu iesaistīties. Tādas aktivitātes kā koncerti, izstādes un kino vakari  noteikti turpinās notikt lielajā Lastādijas kvartāla dārzā, kur ikviens aicināts ciemos, taču pēc iepriekšējās pieredzes šāda rakstura pasākumiem skvērā nav vietas – ielu krustojuma aktīvā satiksme rada pārāk lielu troksni. Savukārt darbnīcas, grāmatu maiņas punkts un citas brīvā laika aktivitātes ir piemērotas skvēram.

Tālāk plānoti kopīgi darbi pie skvēra iekārtošanas. Pirmā talka jau 15. aprīlī, kurā stādīsim stādus, iekārtosim puķu kastes un veiksim citus darbus. Pēc talkas Lastādijas dārzā notiks pikniks. Pirms talkas noteikti precizēsim darba uzdevumus, seko līdzi jaunumiem! Un nedēļu pēc tam, 22. aprīlī, notiks nākošā talka un dārza rūķu darbnīca bērniem. Savukārt 4. maijā atzīmēsim Valsts svētkus ar nedaudz dārza darbiem, arī skvērā, un tad aicināsim visus pie baltā galdauta. Ierašanās ar groziņiem.

Sapulce un talkas tiek realizētās projekta “Pilsētas kabata – brīva vieta apkaimes iniciatīvām” ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Seko līdzi aktualitātēm Lastādijas kvartāla Facebook vai Instagram lapās:

https://www.facebook.com/lastadija

https://www.instagram.com/lastadija/

Ja esi no Tuvējās forštates apkaimes, pievienojies apkaimes Facebook grupai:

https://www.facebook.com/groups/tuvejaforstate/

Vai piesakies saņemt jaunumus WhatsApp vai e-pastā:

Saite uz WhatsApp: https://chat.whatsapp.com/JyHWRLsK0zaAuradnFZsKG

Lai pieteiktos e-pasta jaunumiem, spied šeit: http://eepurl.com/ieBdCf

Fotogrāfiju autors Linards Zolnerovičs