Ar sadziedāšanu, sadancošanu un bluķa vilkšanu Vecrīgā tiks ieskandināti Ziemas saulgrieži

21. decembrī plkst. 18.00 Rātslaukumā notiks tradicionālais Bluķa vakars, kurš kā ierasts pulcēs tuvus un tālus ķekatniekus un maskotos ļaudis, lai kopīgi ieskandinātu Ziemas saulgriežus, kas iezīmē astronomiskās ziemas sākumu.

Pasākums tiks atklāts Rātslaukumā ar folkloras kopu sveicieniem, pēc tam notiks bluķa vilkšana maršrutā no Rātslaukuma līdz Grēcinieku ielai, tad pa Audēju ielu, Vaļņu ielu, Kaļķu ielu, Līvu laukumu, Zirgu ielu, Doma laukumu, Jaunielu un gājiens noslēgsies Rātslaukumā ar ugunskuru, sadancošanu, sadziedāšanu, rituāliem un bluķa dedzināšanu. Piedalās Tautas mūzikas grupa “Teikas muzikanti”, “Rīgas danču klubs”, folkloras kopas no Rīgas un Latvijas novadiem.

Bluķa vilkšanas tradīcijai ir sena, rituāla nozīme, kas ietver sevī ideju par aizgājušā gada grūtumu un nedienu sakopšanu un to simbolisku sadedzināšanu bluķa veidolā, tam līdzi sadedzinot visas gada neveiksmes, ļaunumus un bēdas, vietā atstājot gaismu. Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads! Būsim vienoti un kopīgi palīdzēsim Saulei nest gaismu katrā sirdī!

🟩 Pasākuma norise:

✨ 17.45 Svētku dalībnieki pulcējas Rātslaukumā.
✨ 18.00 – 18.15 Bluķa vakara atklāšana.
✨ 18.15 – 19.00 Bluķa vilkšana: Rātslaukums, Grēcinieku iela, Audēju iela, Vaļņu iela, Kaļķu iela, Līvu laukums, Zirgu iela, Doma laukums, Rātslaukums.
✨ 19.00 – 19.20 Ziemassvētku ugunskurs Rātslaukumā. Rituāls. Bluķa dedzināšana.
✨ 19.20 – 20.00 Ziemas saulgriežu svētku svinēšana Rātslaukumā. Sadziedāšana un danči kopā ar folkloras kopām “Teikas muzikanti” un “Rīgas Danču klubs”.

Rīko Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” sadarbībā ar Latvijas Folkloras biedrību.

Dalība pasākumā – bez maksas.