Atcerēties nākotni: Ukrainas un Krievijas bēgļu sarunas
Šī gada 22. maijā, plkst. 18:00, Rīgas Anglikāņu baznīcas telpās norisināsies diskusijas starp žurnālistiem, kultūras darbiniekiem, sociāliem darbiniekiem – bēgļiem no Ukrainas un Krievijas, kuri šobrīd dzīvo Latvijā, kā arī vietējiem ekspertiem šajā jomā.
Latvijas sabiedrībā nepieciešams sākt publisku diskusiju par Ukrainas kara bēgļu un Krievijas režīma politisko pretinieku iekļaušanos Latvijas demokrātiskajā sabiedrībā un izaicinājumiem, kas ar to saistīti. Ņemot vērā traumatisko kara pieredzi, Ukrainas līdzcilvēki Latvijā dzīvo līdzās Krievijas režīma opozicionāriem, kas nosoda un pretojas Putina kara retorikai. Lai sekmētu dialogu starp šīm kopienām, ir nepieciešams noformulēt dialoga principus – kā publiskajā telpā var notikt diskusija par kara atmiņām:
- Kā atcerēties karu, lai novērstu savstarpējo traumu negatīvo ietekmi;
- Kā sekmēt bēgļu dalību pilsoniskā sabiedrībā? Kādi trūkumi ir novērojami šajā jomā?
- Kā veicināt atmiņu “izlīgumu” nākotnē.
22. maijā plkst. 18:00, sarunās klātesoši būs:
- Valentīna Podšivalkina – Psiholoģe, Odesas Nacionālās I. Mečņikova universitātes Psiholoģijas un Sociālā darba fakultātes Sociālās un lietišķās psiholoģijas nodaļas vadītāja, šobrīd dzīvo Latvijā (viesprofesore Liepājas Universitātē);
- Jevgēņija Šermeņeva – Producente, kuratore. Bijusi Krievijas Kultūras ministrijas darbiniece, strādājusi Staņislavska, Tabakova un citos teātros, bijusi nekomerciālas partnerības «Festival New European Theatre» izpilddirektore un Starptautiskā teātra festivāla NET izpilddirektore. Šobrīd dzīvo Latvijā, producē izrādes Ģertrūdes ielas teātrī.
- Pāvels Ņizins – sociālais darbinieks (anglikāņu draudzes zupas virtuves koordinators, ukraiņu bēgļu projekta dalībnieks, Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes doktorants.
Diskusiju moderēs: Jēkabs Apfelbergs (Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultāte).
Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.