Ceturtajā adventē Rīgā notiks svētku ieskaņas pasākumi

Ceturtās adventes pasākumi galvaspilsētas centrā:

Sestdien, 17. decembrī, ikvienu iepriecinās muzikāls iestudējums bērniem “Ziemeļbriedim pa pēdām”. Plkst. 11.00 to varēs vērot Ziedoņdārzā, bet plkst. 14.00 tas izskanēs Vērmanes dārzā. Apmeklētāji aicināti doties rotaļās, dejot mūzikas pavadījumā un piedzīvot aizraujošu stāstu par to, kā Ziemeļbriedis kopā ar diviem lāčiem apceļo pasauli.

No plkst. 17.00 koncertzālē “Ave Sol”, piedaloties jauktajiem koriem “Sonante”, “Līgatne” un “Jaunpils”, klausītāji būs gaidīti Adventes laika koncertā “Dziesmas ceļš” ciklā “Gadalaiku krāsas. Sniegpārslu mūzika”.

Svētdien, 18. decembrī, plkst. 11.00., plkst. 14.00. un plkst. 16.00 Rīgas Jūgendstila centrā Ziemassvētku pasakas kodu bērniem palīdzēs meklēt un atrast stāstniece, mūzikas skolotāja un folkloras kopas “Laiksne” vadītāja Baiba Indrēvica.

No plkst. 16.00, uzstājoties sieviešu kamerkorim “Rīgas kamerkoris”, Rīgas Skolēnu pils meiteņu korim “Rīga”, solistēm Elizabetei Laurai Porgantei, Martai Ozoliņai un Rūtai Švarcbahai, kā arī teicējai Zanei Jančevskai koncertzālē “Ave Sol” skanēs Adventa laika koncerts “Burvja sirds” ciklā “Gadalaiku krāsas. Sniegpārslu mūzika”.

Savukārt plkst. 19.00 Kultūras centra “Mazā ģilde” Lielajā zālē būs dzirdams sirdssilts svētku koncerts “Klusās dziesmas”, piedaloties Līgai Priedei un Andrejam Grimmam.

Ceturtās adventes noslēgumā – no plkst. 20.30 līdz plkst. 23.30 – ikkatrs aicināts vērot un piedalīties labdarības akcijā “Eņģeļi pār Latviju”, kas notiks Rātslaukumā un ko rīko TV3 Group Latvija kopā ar Bērnu slimnīcas fondu.

Ceturtās adventes norises galvaspilsētas apkaimēs:

Svētdien, 18. decembrī, plkst. 12.00 un plkst. 14.00 pie tirdziņa “Čiekurkalna krustceles”, Rusova ielā 9, skanēs populāras Ziemassvētku melodijas pozitīvam noskaņojumam “Ziemassvētku tubu” izpildījumā.

Plkst. 12.00 Miera dārzā un plkst. 15.00 Pļavnieku bērzu birzī Ziemassvētku mūzikas programmā “Tuvāk mājām” varēs dzirdēt zvanu ansambli “Campanella”, Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņu ansambli un pūšamo instrumentu kvintetu “Ziemassvētku prieks”.

Plkst. 15.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē būs skatāma muzikāla pasaka “Sniegbaltītes skola”, kur īpaši gaidītas būs ģimenes ar pirmsskolas vecuma bērniem un jaunāko klašu skolēniem.

Savukārt no plkst. 17.00 skaistākās latviešu Ziemassvētku dziesmas un pasaules tradicionālās Ziemassvētku kompozīcijas Kultūras pils “Ziemeļblāzma” Lielajā zālē koncertā “Un sniegi snieg” izpildīs Liepājas simfoniskā orķestra grupa, dziedātājs Andris Ērglis un dziedošā aktrise Dita Lūriņa.

Rosību turpina arī vairāki Ziemassvētku tirdziņi. Dāvanas un svētku cienastu iespējams sarūpēt Āgenskalnā, Kalnciema kvartālā, Doma laukumā, Esplanādes parkā un citviet.

Ziemassvētku noformējums pilsētvidē

Tuvojoties Ceturtajai adventei un turpinot iepriekš aizsākto tradīciju, gaismas noformējumi rotā vairāk nekā 20 pilsētas parkus, skvērus un rotaļu laukumus. Svētku noskaņu veido ne tikvien LED energoefektīvās spuldzīšu virtenes, bet arī izgaismotās 3D zvaigznes, sniegavīri un citi gaismas dizaina objekti.

No 7. decembra var apskatīt objektus Ziemassvētku gaismas takā galvaspilsētas kanālmalā. Mirdzošus gaismas brīnumus ikviens iedzīvotājs un viesis varēs aplūkot mēneša garumā no 16. decembra vakara līdz pat janvāra vidum.

Līdztekus tam galvaspilsētas spožākās egles mirdz Doma laukumā un Rātslaukumā. Vēl 18 Ziemassvētku egles ir izvietotas pie kultūras centriem, parkos un skvēros, bet apkaimēs uzstādītās pašvaldības dāvinātās eglītes izrotā apkaimju biedrības.

Atgādinām, ka šogad Ziemassvētku vizuālo noformējumu un svētku apsveikumu rīdziniekiem radījusi latviešu māksliniece un ilustratore Anna Vaivare, jo šī gada svētku tēma ir Ziemassvētki kā bērnībā. Mākslinieces veidotie svētku motīvi un tēli rotā pilsētvidē skatāmos vides stendus un afišu stabus, kas aicina sastapt Ziemassvētku brīnumus.

Papildu informācija

Ar Rīgas pašvaldības organizētiem Ziemassvētku gaidīšanas laikam veltītiem pasākumiem plašāk var iepazīties tīmekļvietnē svetki.riga.lv, kā arī sekot līdzi to jaunumiem sociālā tīkla Facebook lapā “Rīgā notiek”.

Drukātas svētku programmas ir pieejamas Rīgas pašvaldības bibliotēkās, kultūras centros, Apkaimju iedzīvotāju centru klientu apkalpošanas punktos, kā arī Rīgas Tūrisma informācijas centrā.