Helmaram Rudzītim veltīts vakars Čiekurkalna bibliotēkas dārzā

29.jūnijā plkst.18.30 Čiekurkalna bibliotēkas dārzā (Čiekurkalna 1. līn 64) Kultūrpunkta STROPS ietvaros notiks Helmara Rudzīša piemiņai veltīts pasākums.

Sīkāk viņa dēkaino, neparasto dzīvi un darbību palīdzēs izzināt filiālbibliotēkas “Avots” vadītāja Inese Vanaga un galvenā bibliotekāre Ilga Jeršova.
Šogad 20. jūnijā aprit 120 gadi (1903 – 2001) kopš dzimis apgāda “Grāmatu Draugs” un skaņuplašu uzņēmuma Bellacord Electro dibinātājs Helmars Rudzītis. Šīs neordinārais un interesantais cilvēks bijis ievērojams grāmatu izdevējs neatkarīgās Latvijas laikā, kā arī viens no lielākajiem trimdas grāmatu un latviešu laikrakstu izdevējiem.

Joprojām daudzu grāmatu mīļotāju mājas bibliotēkā atrodama kāda apgāda “Grāmatu Draugs” izdota grāmata vai varbūt arī Bellacord skaņuplate. RCB Čiekurkalna filiālbibliotēka aicina pārskatīt savus grāmatplauktus un uz pasākuma laiku dalīties ar “Grāmatu Drauga” izdevumiem, lai kopīgi veidotu grāmatu izstādi, kas atspoguļotu Helmāra Rudzīša veikumu.

Pasākuma laikā varēs piedalīties viktorīnā un apskatīt, kā arī papildināt ar savām grāmatām un Bellacord skaņuplatēm kopīgi izveidoto Helmara Rudzīša izdevumu izstādi.

Čaklākos dalībniekus gaida jaukas balvas.

Pasākums notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas izsludinātā notikumu cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros.

Laipni lūgti visi interesenti!

Kontaktinformācija: tālr. 67043605
Foto: latviesi.com