Iznākusi jau ceturtā apvienības “Apeirons” raidījuma “Pāreja” epizode

Iznākusi jau ceturtā Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” raidījuma “Pāreja” epizode, kas aizraujošā un citādākā veidā parāda sabiedrības dažādību un rosina ikvienu paskatīties uz notikumiem un lietām no cita skatu punkta. 

Katrā raidījumā ir iespēja ļauties jauniem atklājumiem – šoreiz kopā ar sociālo uzņēmumu “Visi Var” parādīsim mūsu valsts neizmantotā darba resursa spējas. Pirms pieciem gadiem uzņēmumu izveidoja biedrība “Cerību spārni”, vēloties veidot darba vietas cilvēkiem no dažādām riska grupām. Uzņēmumā šobrīd strādā piecpadsmit darbinieki, no kuriem astoņdesmit procenti ir cilvēki no mērķgrupas.

“Latvijā cilvēki ar invaliditāti vēl ir tāds nenovērtēts resurss. Mēs arī savā ikdienā esam daudz domājuši un strādājuši pie tā, kā palīdzēt cilvēkiem dzīves laikā. Mūsu mērķgrupas pamatā ir cilvēki ar invaliditāti un vecāki, kuriem ir bērni ar invaliditāti. Esam izveidojuši daudz dažādas specializētās darbnīcas, kurās tiek izgatavoti dažādi produkti. Ir keramikas, šūšanas, sveču darbnīcas, dažādu moderno tehnoloģiju darbnīcas. Mēs skatāmies un pielāgojam tos darbus katram cilvēkam, lai viņš atbilstoši savām spējām varētu būt iesaistīts un varētu ko darīt. Katrā mūsu darbnīcā ir savs darba vadītājs. Tas svarīgi, lai darba vidē ir šī atbalsta persona, kas var palīdzēt. Bieži vien darba devējs baidās, ka būs jāiegulda daudz savi resursi tajā, lai palīdzētu cilvēkiem uzsākt darbu, iekļauties tajā, bet, pareizi nodrošinot šo atbalstu, cilvēki noteikti pēc tam arī parādīs, novērtēs šo atbalstu un būs šī atdeve arī darba procesā”,

stāsta sociālā uzņēmuma “Visi Var” vadītāja Eva Viļkina.

Katrā raidījumā sabiedrībā zināms un iemīļots cilvēks ielūkojas kādas nevalstiskās organizācijas ikdienā, lai uzzinātu par iespējām pašiem caur brīvprātīgo darbu gan palīdzēt līdzcilvēkiem, gan arī gūt vērtīgas zināšanas un prasmes sev. Šajā raidījumā kopā ar  Magnusu Eriņu uzzināsim, ar ko nodarbojas Servisa suņu biedrība “Teodors” un kāpēc ir suņi, kuriem atļauts doties iekšā slimnīcā, kino un citviet.

Tāpat kā katrā raidījumā, arī šajā noslēgumā sociālās jomas aktualitātes. Šoreiz raidījumā intervija ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu par iekļaujošu izglītību Latvijā.

4. epizode  – https://youtu.be/oDusIZEK2b4

Raidījumu ikviens interesents var noskatīties Apeirons sociālo tīklu kontos – Youtube, Facebook un Instagram.Raidījuma epizodes iznāk katra mēneša trešajā trešdienā līdz pat 15. novembrim. Kopā skatāmas būs deviņas raidījuma epizodes. 

Raidījuma veidošana tiek līdzfinansēta Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.