Lastādijas dārza, Sporta pils dārzu, Augnīcas un Lucavsalas mazdārziņu pieredzes stāsti par urbāno dārziņu veidošanu

Piektdien 12. novembrī 16:00-18:45 norisināsies tiešsaistes diskusija, kurā ar savu pieredzi urbāno mazdārziņu veidošanā dalīsies šī gada redzamāko Rīgas urbānās dārzniecības iniciatīvu veidotāji. Diskusija notiks zoom platformā*, kā arī tiks straumēta “Mans rajons – Lastādija” Facebook lapā**.

Sarunas mērķis ir dalīties pieredzē un iedvesmā – kā veidot pilsētu ar vietu dārziem un telpu audzēšanai un kādēļ tas ir vajadzīgs. Sarunas noslēgumā par Rīgas domes redzējumu par urbāno mazdārziņu vietu pilsētā stāstīs domes deputāte Justīne Panteļējeva, kā arī norisināsies diskusija par izaicinājumiem un iespējām urbānajām zaļajām teritorijām Rīgā – dārziem, mazdārziņiem un siltumnīcām.

Pasākuma programmā:

16:00 Mazliet par Lastādiju (Mārcis Rubenis)

16:10 Lastādijas dārza pieredze (Dita Eglīte)

16:35 Sporta pils dārzi (Renāte Lagzdiņa)

17:00 Augnīca (Elīna Logina)

17:25 Lucavsala (Zaķmens Emīls)

17:50 RD atbalsts (Justīne Panteļējeva)

18:10 Paneļdiskusija – Izaicinājumi un iespējas veicināt dārzu attīstību Rīgā.

Pēc katra pieredzes stāsta būs iespēja uzdot jautājumus konkrētajam stāstītājam, kā arī uzdot jautājumus visiem dalībniekiem paneļdiskusijas laikā.

Diskusija notiek kā noslēdzošais pasākums Lastādijas kvartāla projektā “Urbānais dārzs”, kurā urbānā dārza izveidi atbalstījusi Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursa „Apkaimju iniciatīvas līdzdalības un piederības veicināšanai” atbalstu.

* https://us02web.zoom.us/j/82500980504?pwd=RHRiRVFCSnNIbjh6MHd3ZHBMNS9PQT09

** https://www.facebook.com/lastadija/

Foto no Lastādijas dārza. 
Fotogrāfi Vitolds Grabovskis un Guntis Trops.