No 1. līdz 3. decembrim norisināsies ikgadējais hakatons «Climathon»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs izsludina dalībnieku uzņemšanu hakatonā «Climathon’23: tīrs gaiss un klimatam draudzīga pilsētvide», kas norisināsies no 1. līdz 3. decembrim. Hakatona mērķis ir veicināt izpratni par klimata pārmaiņu radītājiem izaicinājumiem un sekmēt ilgtspējīgu un klimatam draudzīgu pilsētvides risinājumu izstrādi. Pieteikšanās dalībai hakatonā līdz 24. novembrim.

Rīgas vides kvalitāti ietekmē arvien pieaugošie gaisa piesārņojuma riski, kā arī ar to saistītie klimata pārmaiņu izaicinājumi. Gaisa kvalitātes pasliktināšanās ietekmē arī vides degradāciju un pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāti un veselību.

Rīgas pilsēta un «Rīgas enerģētikas aģentūra» (REA) hakatona «Climathon» dalībniekus aicinās radīt jaunas idejas un inovatīvus risinājumus, kas varētu palīdzēt uzlabot gaisa kvalitāti un samazināt tā piesārņojumu, šos risinājums īpaši pielāgojot pilsētvides apstākļiem ar nolūku ievērojami uzlabot Rīgas gaisa kvalitāti un mazināt klimata pārmaiņu radītās sekas. Hakatona dalībniekiem būs iespēja attīstīt tādus risinājumus, kas dotu iespēju arī iedzīvotājiem aktīvi piedalīties gaisa kvalitātes uzraudzībā un klimata pasākumu atbalstīšanā.

Labāko ideju autori sacentīsies par balvām, kopējais balvu fonds ir 5000 eiro.

«Climathon» dalībniekiem risinājumu izstrādēs procesa gaitā būs iespēja piekļūt dažādiem datiem, ko nodrošinās tehnoloģiju uzņēmums «Tet», «Rīgas meži», kā arī galvaspilsētas ģeotelpisko datu publicēšanas platforma «GEO RĪGA». Lai veicinātu šo datu sekmīgu izmantošanu dažādu inovāciju attīstībā, 2. decembrī norisināsies atsevišķa šim tematam veltīta darbnīca.

📌 Hakatonā aicināti piedalīties vides un klimatneitralitātes entuziasti ar dažādām kompetencēm un profesionālajām prasmēm. Pieteikšanās komandām un individuāliem ideju autoriem līdz 24. novembrim, aizpildot anketu – ŠEIT

«Šobrīd vides mērķu kontekstā arvien lielāku lomu iegūst ne tikai globālie, bet arī vietējie Latvijas uzņēmumi, jo īpaši tie, kuru piedāvāto produkciju izmanto dažādos ražošanas, rūpniecības un būvniecības procesos. Visi šie darbības veidi būtiski ietekmē arī apkārtējo vidi un gaisa kvalitāti Rīgā. Tāpēc ilgtspējas principu ievērošana ikvienā no ražošanas posmiem ietekmē gan visus procesa dalībniekus, gan arī kopējo galarezultātu.

«Schneider Electric» varam raksturot kā ilgtspējas ietekmes līderi, kas gan vietējā, gan globālā līmenī cenšas sekmēt ilgtspējīgu rīcību. Uzņēmuma Rīgas rūpnīcā kā tirdzniecības, tā loģistikas komandās mērķtiecīgi strādājam pie tā, lai mazinātu radīto CO2 emisiju pēdu, kā arī – lai vide, kurā dzīvojam, kļūtu ne vien tīrāka, bet arī iekļaujošāka. Esam aktīvi vairākos līmeņos – ar pašu darbiniekiem, sadarbības partneriem, klientiem, kā arī sadarbojoties ar sociālajiem partneriem un nevalstisko sektoru,» uzsver «Schneider Electric» mārketinga vadītājs Latvijā Artūrs Zālītis.

«Lai sasniegtu klimatneitrālas un klimatnoturīgas Rīgas mērķus, Rīgas pašvaldībai ir izstrādāts rīcības plāns, kurā izvirzīti sasniedzamie mērķi enerģētikas jomā, CO2 emisiju samazināšanā, gaisa piesārņojuma samazināšanā, kā arī definēti pielāgošanās rīki klimata pārmaiņām. Daļa no tiem jau tiek ieviesta praksē (pašvaldības ēku atjaunošana, energoefektīvi gaismekļi, saules paneļu uzstādīšana, finanšu instrumenti iedzīvotājiem ēku atjaunošanai). Ilgtermiņa risinājumi ir nepieciešami mums visiem, tāpēc esam gandarīti par jauniešu interesi, iesaisti, redzējumu un priekšlikumiem. Šoruden esam uzsākuši darbu pie aprites ekonomikas rīcības plāna 2026.-2030. gadam izstrādes, kura virsmērķis ir samazināt cilvēku, uzņēmumu un pilsētvides ietekmi uz vidi,»

skaidro «Rīgas enerģētikas aģentūras» direktors Jānis Ikaunieks.

«Climathon» norisināsies RTU Zinātnes un inovāciju centra telpās Ķīpsalas ielā 6A, ar iespēju pieslēgties pasākumam arī attālināti. Vairāk informācijas – ŠEIT.

Hakatonu organizē RTU ZIC sadarbībā ar Rīgas pašvaldību, REA, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, «Schneider Electric Latvija»,«Rīgas meži», «Tet» un «GEO RĪGA».