Pārdaugavas kultūras apvienība izsludina fotokonkursu “Meklējot Pārdaugavu” un atver pieteikšanos 1. posmam

Pārdaugavas kultūras apvienība meklē un definē Pārdaugavas identitāti un aicina to darīt arī Pārdaugavas iedzīvotājus, viesus un dokumentētājus, izsludinot fotokonkursu “Meklējot Pārdaugavu”. Fotokonkursa mērķis ir iepazīt un atklāt Pārdaugavu no dažādiem skatupunktiem, meklējot Pārdaugavai raksturīgās vietas, noskaņas, cilvēkus, parādības un notikumus.

Fotogrāfija iemieso sevī gan dokumentālu informāciju, gan ir neizmeļams resurss radošiem eksperimentiem un mākslas formām. Noteikta vide, šajā gadījumā Pārdaugava, var ietekmēt fotogrāfijas estētiku, bet vēstījums ir pakļauts autora iecerei un redzējumam. Ielūdzam ikvienu dalīties ar saviem Pārdaugavas iespaidiem, asociācijām un redzējumiem, kas izteikti fotogrāfijas valodā. Fotogrāfijas aicināti uzņemt un iesniegt gan amatieri, gan profesionāļi, nenospraužot fotogrāfiju tapšanas laika robežas. Dalībnieki aicināti ļauties radošiem risinājumiem gan fotogrāfiju saturā, gan tehniskajā izpildījumā.

Fotokonkursā darbi tiks vērtēti četrās kategorijās – pilsētvide, daba, cilvēki un notikums. Fotokonkursa pirmajā posmā darbus aicina iesniegt līdz 2024. gada 20. aprīlim.

Iesūtītās fotogrāfijas vērtēs profesionāla žūrija un tās piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā. Labākās fotogrāfijas tiks izstādītas izstādē. Konkursam noteikts arī balvu fonds, kura kopējā vērtībā 1800 EUR.

Fotogrāfijas jāiesniedz, failus augšuplādējot failiem.lv, faila nosaukumā norādot autora vārdu un uzvārdu, kategoriju un darba nosaukumu. Saite jānosūta uz e-pastu:  ieva.naglina@riga.lv ar norādi Fotokonkursam “Meklējot Pārdaugavu”, minot autora kontaktinformāciju un vietu, kur uzņemta fotogrāfija.

Fotogrāfijas tiks vērtētas dažādās kategorijās:

🟩 pilsētvide;
🟩 daba;
🟩 cilvēki;
🟩 notikums.

Konkurss tiek organizēts vairākos posmos:

🟩 1. posms, darbu iesniegšana līdz 2024. gada 20. aprīlim;
🟩 2. posms, darbu iesniegšana līdz 2024. gada 20. jūlijam;
🟩 3. posms, darbu iesniegšana līdz 2024. gada 20. oktobrim.

📌 Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT.

Papildu informācija: Ieva Nagliņa, Pārdaugavas kultūras apvienības projektu vadītāja, ieva.naglina@riga.lv; tālr. +371 67181940