Izstāde “Splendidis plantis” Iļģuciemā

Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Iļģuciema filiālbibliotēkā (Lidoņu iela 27 k-2) līdz 31. martam skatāma Rīgas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Pārdaugavas kultūras apvienība” kultūras centra “Imanta” tēlotājmākslas studijas UMBRA un Salaspils gleznošanas studijas RADI radošo darbu izstāde “Splendidis plantis” (no latīņu valodas “krāšņie augi”).

Kamēr dabā vēl dominē melnbalto toņu grafika, RCB Iļģuciema filiālbibliotēkā tiekas divas studijas – tēlotājmākslas studija UMBRA (vadītāja Agnija Ģērmane) un gleznošanas studija RADI (vadītāja Ramona Ķiesnere) ar krāsainajiem, botānikai un ziedēšanai veltītajiem darbiem.

Darbu kolekcija tapusi, iedvesmojoties no Nacionālā Botāniskā dārza oranžērijas krāšņo augu pasaules. Studiju dalībnieki veidojuši savus augus, izmantojot mākslīgus materiālus ar dažādu ķīmisku formulu nosaukumiem, bet dotu darbiem dzīvību un iemiesotu tajos radošo garu. Tieši tas raksturo cilvēkus, kas darbojas studijās no pamatdarba brīvajā laikā, lai savu ikdienu veidotu krāsaināku un daudzveidīgāku.

“Tāpat kā daba, arī grāmatu pasaule veldzē un iedvesmo, māca un ļauj sapņot. Esam priecīgi par iespēju RCB Iļģuciema filiālbibliotēkas logus rotāt ar saviem darbiem, veidojot pavasarīgi košu skatu uz ārpasauli,”

saka studijas UMBRA vadītāja Agnija Ģērmane.

Sestdien, 13. janvārī mākslinieki, viņu draugi un atbalstītāji pulcējās izstādes atklāšanā.

🔎 Vairāk – ŠEIT

📌 Izstāde skatāma bibliotēkas darba laikā:
P., T., Pk: 10 – 18,
O., C: 11 – 19,
S.: 10 – 17