Pieejamas bezmaksas lekcijas pusaudžu vecākiem par obsesīvi kompulsīviem un ēšanas traucējumiem

Bērnu un pusaudžu resursu centra atbalsta fonds, sadarbībā ar Pusaudžu resursu centra klīnisko psiholoģi Gitu Birznieci, ir sagatavojis divas bezmaksas video lekcijas: “Ēšanas traucējumi bērniem un pusaudžiem” un “Obsesīvi kompulsīvi traucējumi bērniem un pusaudžiem”.

Gita Birzniece ir klīniskais un veselības psihologs, kā arī kognitīvi biheiviorālās terapijas specialists, kura savā ikdienas klīniskajā darbā strādā ar bērniem un pusaudžiem, kuri saskārušies ar dažādām mentālās veselības grūtībām. Ikviens no šiem jauniešiem lielākā vai mazākā mērā ir pazīstams arī ar to, ko nozīmē paaugstināts stress vai trauksme. Viens no šiem trauksmes spektra traucējumiem, kurš ir pietiekami izplatīts, bet aizvien ļoti grūti atpazīstams un pamanāms, ir obsesīvi kompulsīvi traucējumi. Lekcijā “Obsesīvi kompulsīvi traucējumi bērniem un pusaudžiem” varēs iegūt pierādījumos balstītu informāciju par to, kas ir obsesīvi kompulsīvi traucējumi (jeb OKT) un ko mēs par tiem zinām, ko var pamanīt bērnu un jauniešu tuvinieki un, kā vecāki var palīdzēt, ja bērnam ir obsesīvi kompulsīvi traucējumi.

Savukārt lekcijā “Ēšanas traucējumi bērniem un pusaudžiem” varēs iegūt noderīgu un pierādījumos balstītu informāciju par to, kas ir ēšanas traucējumi, ko var pamanīt un atpazīt ģimenes locekļi un, ko var darīt vecāki, lai savlaicīgi palīdzētu savam bērnam, kā arī, kur un kā bērns un pusaudzis var saņemt palīdzību ēšanas traucējumu ārstēšanā.

Abas bezmaksas lekcijas ir veidotas Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros un visiem interesentiem, īpaši bērnu un pusaudžu vecākiem, ir pieejamas www.pusaudzucentrs.lv mājas lapā, e-veikalā.

📌 Saites uz lekcijām:

https://pusaudzucentrs.lv/eveikals/obsesivi-kompulsivi-traucejumi/
https://pusaudzucentrs.lv/eveikals/esanas-traucejumi/

Papildus informācija:
Karīna Pētersone
Tālrunis: +371 22335099
Epasts: karina@pusaudzucentrs.lv