Programma “RIGAMUZeju nakts” – Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

Sestdien, 18. maijā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja durvis tiks vērtas “Muzeju nakts 2024” norisēm. Visu paaudžu apmeklētāji no plkst. 19.00 līdz pusnaktij (ieeja līdz 23.30) aicināti baudīt naksnīgo gaisotni vēsturiski izzinošā un muzikālā programmā “RIGAMUZeju nakts”.

Apskatei būs atvērtas ekspozīciju zāles un Rīgas Doma krusteja, notiks radošas un izglītojošas aktivitātes, Kolonnu zālē skanēs koncertprogramma, Rīgas Doma dārzā uz aktivitātēm aicinās vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs. “Muzeju nakts” programmas apmeklējums – bez ieejas maksas.

Vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys” Rīgas Doma baznīcas dārzā piedāvās atraktīvas un izglītojošas aktivitātes: “Viduslaiku karavīra teltī” varēs aplūkot tās inventāru un iemācīties kādu no senajām galda spēlēm; “Bruņu un ieroču stendā” būs iespēja iepazīt seno kareivju atribūtiku; viduslaiku “Kaujas ierindā” – īpaši uzdevumi ar apmeklētāju iesaisti; būs sastopami arī “Bruņinieku godasardzes” vīri.

Koncertprogramma Kolonnu zālē noritēs trīs daļās.

 • Plkst. 19.30 ar koncertu “Prieks būt un muzicēt” skanējumu sāks Rīgas vācu kultūras biedrības vokāli instrumentālais ansamblis “Morgenrot” (vadītāja Līga Miķelsone).
 • Plkst 20.30 ar renesanses mūzikas koncertu “Beatus Vir” programmu turpinās Latvijas Bankas koris (diriģents Kaspars Vēvers).
 • No 21.30 līdz 23.20 trīs daļu koncertā “Vokālās mūzikas kruīzs” klausītājus priecēs Paula Mihailova, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālās nodaļas diplomante un koncertmeistars Edgars Tomševics, turpinās Liāna Muižniece, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālās nodaļas diplomante un koncertmeistare Lelde Tīrele, bet koncerta noslēdzošajā daļā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas solists Dainis Kalnačs un koncertmeistare Ingūna Puriņa.
  Muzeju nakts viesu uzrakstīta atziņa vai vēlējums, veltīts kultūrai vai tieši Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam, kuram šogad rit jau 251. gads kopš tā pirmsākumiem tālajā 1773. gadā, būs vērtīgs akcents pasākuma norisē. Muzejs ir Baltijas valstīs senākais un arī viens no Eiropā vecākajiem publikas apskatei atvērtajiem muzejiem.

Iesaistīties sociālo tīklu fotoakcijā, izmantojot tēmturi #RIGAMUZejunakts, ar tai sekojošu muzeja pārsteiguma balvu izlozi, būs iespēja ikvienam. Plašāka informācija par akciju būs atrodama muzejā Muzeju nakts programmas laikā, kā arī muzeja Facebook lapā: https://www.facebook.com/Rigamuz.

Papildu informācija: RVKM Komunikācijas darba nodaļā, tālr.: 67356676; 67356680.

Muzeja tīmekļvietne: https://www.rigamuz.lv/rvkm/.


“Muzeju nakts – 2024” Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā 18. maijā no 19.00-00.00 (ieeja līdz 23.30) programma “RIGAMUZeju nakts”

Sociālo tīklu fotoakcija – tēmturis: #RIGAMUZejunakts

 • 19.00-00.00 Muzeja pastāvīgā ekspozīcija un Rīgas Doma krusteja atvērtas
 • 19.00-23.30 Rīgas Doma dārzā – vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba “RODENPOYS” – darbnīcas un demonstrējumi

19.30-23.20 Kolonnu zālē – koncertprogramma:

 • 19.30 Rīgas vācu kultūras biedrības vokāli instrumentālais ansamblis “MORGENROT” (vadītāja Līga Miķelsone). Koncerts “Prieks būt un muzicēt”
 • 20.30 Latvijas Bankas koris (diriģents Kaspars Vēvers). Renesanses mūzikas koncerts “Beatus Vir”

21.30 koncerts “Vokālās mūzikas kruīzs”:

 • Paula Mihailova, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālās nodaļas diplomante, koncertmeistars Edgars Tomševics;
 • Liāna Muižniece, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālās nodaļas diplomante, koncertmeistare LeldeTīrele;
 • Dainis Kalnačs, Latvijas Nacionālās operas solists, koncertmeistare Ingūna Puriņa.