Rīgā pasniegs gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis

Otrdien, 2. aprīlī, plkst. 16.00, svinīgā klātienes ceremonijā “Mazajā ģildē” pasniegs Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis”, lai izteiktu atzinību par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu galvaspilsētā.

Rīgas pašvaldības Gada balva kultūrā “Baltais zvirbulis” tiks pasniegta 20. reizi. Mākslinieka Aigara Bikšes veidoto skulptūru līdz šim ir saņēmuši jau 246 laureāti. Šogad balva tiks pasniegta četrās nominācijās.

🟩 Nominācijā “Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” tiks godināta Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas mākslas skolotāja Anita Gercāne. Viņa saņems balvu par nozīmīgu ieguldījumu mākslas pedagoģijas jomā 30 darba gados.

Šajā nominācijā tiks godināta arī Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības direktores vietniece Ruta Lasmane. Viņa saņems balvu par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu pašvaldības kultūras iestāžu attīstībā un izaugsmē.

🟩 Nominācijā “Rīgas valstspilsētas pašvaldības kultūras un kultūrizglītības iestādes darbinieks” pasniegs Rīgas Centrālās bibliotēkas Torņakalna filiālbibliotēkas vadītājai Inesei Ruskulei par mūsdienīga universālā bibliotekārā pakalpojuma nodrošināšanu un lasīšanas veicināšanu.

Šajā nominācijā apbalvojumu saņems arī Juglas Mūzikas skolas mežraga un trompetes spēles pedagogs, skolas pūtēju un simfoniskā orķestra diriģents Mārcis Miķelsons par izcilu pedagoga darbu un veiksmīgu starptautiskās sadarbības un izglītojošo projektu īstenošanu 2023. gadā

🟩 Nominācijā “Amatiermākslas kolektīva vadītājs” saņems divi laureāti.

● Balvu par mākslinieciski augstvērtīgu jaunradi un izciliem sasniegumiem kormūzikas popularizēšanā iegūs Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave Sol” jauniešu kora “Kamēr…” mākslinieciskais vadītājs Jurģis Cābulis.

● Balvu par nozīmīgu ieguldījumu tradicionālās kultūras popularizēšanā, patriotismu veicinošu koncertlekciju organizēšanā izglītības iestādēs pasniegs pašvaldības iestādes “Pārdaugavas kultūras apvienība” kultūras centra “Imanta” folkloras kopas “Vilki” mākslinieciskajam vadītājam Edgaram Liporam.

🟩 Nominācijā “Sadarbības projekts un sadarbība kultūras procesa atspoguļošanā” balva tiks pasniegta Armandam Blumbergam un SIA “Basemotion” radošajai grupai par mākslinieciski augstvērtīgu dronu šova “Rīgas atslēgas” īstenošanu, svinot Rīgas 822. dzimšanas dienu.

Tāpat balvu šajā nominācijā pasniegs arī māksliniekam Andrim Eglītim par laikmetīgas mākslinieciskās koncepcijas izstrādi audiovizuālai skaņas instalācijai “Gaismas pieskāriens” Arkādijas parkā 2023. gada novembrī Valsts svētku programmas laikā.