Rīga un Kobe atzīmē draudzības 50. gadadienu

Par godu Rīgas un Japānas pilsēta Kobes sadraudzības piecdesmitajai gadadienai, 3. jūnijā, abu pilsētu pārstāvji tikās Rātsnamā un svinīgi atklāja īpašu izstādi ’’Riga – Kobe 50’’, kā arī iestādīja sakuras dižstādu Uzvaras parkā.

Kobes delegāciju vicemēra Kazunori Ohara vadībā uzņēma Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis un citi pašvaldības pārstāvji.

’’Draudzība un uzticēšanās iet roku rokā, ciešā draudzībā balstīta sadarbība nes augļus ilglaicīgi, tāpēc man ir liels prieks šodien Rīgā sveikt Japānas pilsētas Kobes delegāciju, lai kopā atzīmētu abu pilsētu pamatīgi būvētās un uzturētās sadraudzības saites. Mūs vieno kopīgas vērtības – demokrātija, drošība un savas kultūras godāšana, un tam ir neatsverama nozīme, attīstot arī ekonomisko sadarbību, lai vairotu mūsu pilsētu labklājību. Lai ilgs mūžs Rīgā dzimušajai un Kobē dzīvojošajai zilonītei Zuzei un lai šodien iestādītais sakuras koks kupli zeļ par godu pilsētu draudzības jubilejai,’’

uzsver Rīgas mērs Vilnis Ķirsis.

 

’’Esam daudz mācījušies no Rīgas un plānojam to darīt arī turpmāk. Tuvāko dienu laikā apmeklēsim vairākus uzņēmumus, kas, mūsuprāt, ir vieni no spēcīgākajiem šajā pilsētā. Priecājos, ka varam gūt savstarpēju pieredzi un mūsu sadarbība plešas’’,

norāda Kobes vicemērs Kazunori Ohara.

Tūlīt pēc tikšanās atklāta izstāde ’’Riga – Kobe 50’’, kas atspoguļo skaistākos, interesantākos un nozīmīgākos momentus pilsētu sadarbībā. Izstāde būs skatāma līdz 28. jūnijam Rātsnama vestibilā.

  • Foto ieskats izstādes atklāšanā – ŠEIT

Turpinot 2012. gadā aizsākto tradīciju, Uzvaras parkā iedēstīts sakuras dižstāds, kas papildinās Rīgai savulaik dāvātos 114 šīs šķirnes kokus.

  • Foto sakuras stādīšanas brīžos – ŠEIT

Nākamajās dienās Kobes delegācijas pārstāvji viesosies vairākos uzņēmumos Rīgā, kā arī apmeklēs Rīgas Tehniskās universitātes Zinātņu un inovāciju centru.

Par abu pilsētu savstarpējo draudzību rīdziniekiem atgādina Kobes dārzs Āgenskalna apkaimē, kas veidots atbilstoši japāņu stila dārziem, kā arī 1993. gadā uz Kr. Valdemāra un Kalpaka bulvāra stūra novietotais pulkstenis, kas divās ciparnīcās rāda Rīgas un Kobes laiku. Otrs tāds pats pulkstenis atrodas Kobē.

Šajos sadraudzības gados arī Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam ir izveidojusies cieša sadarbība ar Kobes zooloģisko dārzu. Kobē gandrīz katrs zina, ka visu iemīļotā zilonīte Zuze pirms gadiem viņu pilsētā ieradās tieši no Rīgas. Kobes delegācijas pārstāvji atzīst, ka Zuze ir bijusi viens no prieka elementiem laikā, kad pilsētu skāra vērienīga zemestrīce. No mūsu zoodārza uz Kobi ir devušies arī lūšu pāris Hercogs un Lūsija, bet Kobe pretī atsūtījusi Japānas dzērves, makakus, sarkanās aras un sarkanos ibisus. Sadarbību starp Rīgas un Kobes zoodārziem plānots uzturēt arī turpmāk.


Sadraudzība aizsākās 1974. gada 18. jūnijā un kopš tā laika ir augusi, attīstījusies un stiprinājusies, aptverot dažādas abām pilsētām svarīgas jomas.